Miedziowy prezent trafił do Przemkowa

Aparat fotograficzny, zmywarka do naczyń i maszyny do szycia otrzymali podopieczni Domu Krótkiego Pobytu w Przemkowie. Dary przekazali wolontariusze KGHM, a zakupiono je ze zbiórki pieniędzy zorganizowanej w miedziowej spółce podczas przedświątecznej akcji charytatywnej.

Chodzi o ostatnią Szlachetną Paczkę. Pracownicy KGHM byli tak hojni, że nawet po zakupie darów dla dwóch rodzin, zostało jeszcze sporo pieniędzy. Przekazano je więc na wyposażenie Domu Krótkiego Pobytu w Przemkowie, prowadzonego przez Fundację Eudajmonia z Polkowic.

W warsztacie robót manualnych pojawiły się trzy nowe maszyny do szycia, a w pracowni gospodarstwa domowego – wysokiej klasy zmywarka. Ale największą radość podopiecznym sprawił profesjonalny aparat fotograficzny.

– Wolontariusze KGHM to wyjątkowa grupa, ludzie szczególnie wrażliwi na potrzeby innych i jednocześnie pomysłowi i przedsiębiorczy – powiedziała Lidia Marcinkowska Bartkowiak, dyrektor naczelny ds. komunikacji w KGHM. – Sprzęt i wyposażenie są niezwykle potrzebne, ale to nie wszystko. Poprosiliśmy lokalnego fotografa, Tomasza Foltę by, również w formie wolontariatu, przeprowadził warsztaty fotograficzne dla podopiecznych i pracowników Domu Krótkiego Pobytu w Przemkowie. Dzielenie się czasem i umiejętnościami zawsze przynosi najwięcej radości i satysfakcji – dodaje.

Wolontariusze Polskiej Miedzi pomagają też w remontach mieszkań, angażują się w zbiórki pieniężne, uczą pierwszej pomocy, zbierają dary i wspierają organizacje pozarządowe.

Fot. KGHM

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..