Opublikowany: wt, Lip 14th, 2020

Miedziowi wrócili do treningów (FOTO)

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin wrócili do treningów. Tym samym Miedziowi rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu PGNiG Superligi Mężczyzn.

Na pierwszych zajęciach lubinianie stawili się w hali SP 14. Sztab szkoleniowy w osobach pierwszego trenera Jarosława Hipnera (zastąpił Bartłomieja Jaszkę), jego asystenta Igora Chebrova oraz trenera przygotowania motorycznego Jacka Ilnickiego poprowadził pierwszy trening.

W drużynie po ubiegłym udanym sezonie nie doszło do wielu zmian. Do Górnika Zabrze odszedł Paweł Dudkowski, a w jego miejsce z MMTS-u Kwidzyn został sprowadzony inny leworęczny zawodnik, Kami Netz. Ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego do seniorskiej drużyny trafili natomiast bramkarz Miłosz Bycze oraz rozgrywający Andrzej Duszyński.

Zawodnicy Zagłębia trenować będą dwa razy dziennie – rano na siłowni, stadionie lub w hali oraz wieczorem w hali. Z końcem lipca podopieczni Jarosława Hipnera rozpoczną kontrolne granie. Pierwszym rywalem Miedziowych będzie Chrobry Głogów. Zagłębie zmierzy się także z drużyną z Opola, a także z pierwszoligowcami między innymi z Ostrowa Wielkopolskiego czy Legnicy. Miedziowi wezmą także udział w bardzo silnie obsadzonym turnieju w Mielcu.

Sezon PGNiG Superligi Mężczyzn rozpocznie się w pierwszy weekend września. Wcześniej, bo 22 sierpnia Zagłębie rozegra mecz w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski 2019/2020, w którym zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

Fot. Mariusz Babicz

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..