Opublikowany: pt, Paź 16th, 2020

Miedziowi pomagają choremu Kajtusiowi

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin włączyli się do walki o zdrowie i życie małego Kajtusia, który choruje na śmiertelnie niebezpieczną chorobę, chowającą się pod trzema literami – SMA.

To rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Najlepszym obecnie sposobem walki z tą chorobą jest terapia genowa, polegająca na jednorazowym podaniu leku, o którym mówi się, że jest najdroższym lekiem świata. Kosztuje bowiem ponad 9 milionów złotych.

Do akcji zbiórki funduszy na leczenie Kajtusia włączyli się także piłkarze ręczni Zagłębia Lubin, którzy przekazali między innymi na licytację klubową koszulkę i piłkę z autografami. Miedziowi sami pomagają również na inne sposoby i zachęcają do pomocy innych – Kajtek ma jeszcze szanse, jest dzielny i liczy na nas wszystkich! Prosimy o udostępnianie informacji i branie udziału w licytacjach. Zachęcamy również do bezpośrednich wpłat na konto Kajtka – mówi Mikołaj Kupiec, który został ambasadorem akcji ze strony lubińskiego klubu.

Każdy z nas może pomóc!
https://www.siepomaga.pl/dzielny-kajtus

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..