Medale pod choinką (FOTO, WIDEO)

– Pływanie w Jaworze kwitnie – twierdzi dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Robert Matkowski. Dowodem na rozwój tej dziedziny sportu wśród dzieci może być frekwencja na zawodach pn. Mikołajkowe Pływanie. Przez trzy dni lista startowa zapełniła się w 100 procentach. Do zawodów przystąpiło 260 zawodników.

Święty Mikołaj zawitał na Słowiankę już po raz trzeci. Dla wszystkich pływaków przygotowane były prezenty, a najlepsi otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy

Zawodnicy byli podzieleni rocznikami, startowali w stylu grzbietowym i dowolnym. Ponadto odbył się też konkurs na zjeżdżalni. Wszystkie konkurencje obserwował i oceniał sędzia Polskiego Związku Pływackiego Rafał Czerski.

– Najważniejszy jest prawidłowy start. Czas nie jest najważniejszy. Zawodnicy radzą sobie doskonale – podsumował juror. Młodym pływakom kibicowali rodzice, a czasem całe rodziny. Widownia na pływalni zapełniona była po brzegi.

– Cieszymy się z takiej frekwencji. Świadczy to o dużym zainteresowaniu w naszym mieście pływaniem. W tych zawodach biorą też udział uczestnicy z sąsiednich miejscowości: Strzegomia, Złotoryi, Legnicy – mówi dyrektor OSiR, organizator zawodów.

Mikołajkowe Pływanie przeprowadzone zostało szybko i sprawnie dzięki pracy i zaangażowaniu wielu wolontariuszy. Najmłodsi nie muszą czekać aż rok żeby stanąć do kolejnej rywalizacji. – Zapraszamy do korzystania z naszej oferty. Na Słowiance funkcjonują szkółki pływackie, a w ciągu roku organizujemy również inne zawody i zabawy – dodaje dyr. Matkowski.

Galeria zdjęć:

Materiał wideo:

Dodaj komentarz