Medale dla wytrwałych małżonków (FOTO)

Ponad 20 par odebrało dziś w Akademii Rycerskiej państwowe odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie. 50 lat razem? A może 60? Nic prostszego – chciałoby się rzec, patrząc na uśmiechnięte twarze doświadczonych legniczan.

Dziś na Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej zebrali się małżonkowie, którzy spędzili wspólnie przynajmniej pół wieku. Dla 23 par była to okazja do uczczenia złotych godów. Świętowali także małżonkowie związani sakramentem od 55 i 60 lat, co oznaczało dla nich gody szmaragdowe i diamentowe.

– Szlachetność nazw rocznic oddaj istotę dzisiejszej celebry. Małżeństwo to wszak związek wyjątkowy, a jego istotą jest dawani. Dawanie oparcia, siły, poczucia przynależności i bezpieczeństwa – powitał gości Albert Kozakowski, kierownik USC w Legnicy, który na co dzień udziela ślubów mieszkańcom.

Wyróżnienie przyznawane przez prezydenta RP trafiło w sumie do 26 par. Medale w imieniu głowy państwa wręczył im prezydent Tadeusz Krzakowski. Były łzy wzruszenia, promienne uśmiechy i okazje do wspomnień w rodzinnym gronie.

– Chciałbym złożyć państwu wyrazy szacunku i podziwu. Życzę wam wszystkim, abyście nigdy nie czuli się osamotnieni i aby zawsze był przy was mąż czy żona, dzieci, wnuki. Poświęciliście im wiele swojego czasu. Teraz pora, by w zamian za te lata dawania zacząć brać – mówił do zebranych gospodarz Legnicy.

Na niecodziennej uroczystości pojawiło się wiele gości, którzy wspierali w tej wyjątkowej chwili swoich najbliższych – głównie rodziców i dziadków. Zwieńczeniem wydarzenia był wspólny toast, przy którym nie mogło zabraknąć życzeń pomyślności i wielu kolejnych lat w zgodnych związkach małżeńskich.

.

.

Dodaj komentarz