Lubińskie mistrzostwa nordic walking po raz dwunasty

Od wielu lat w naszym mieście organizowane są zawody nordic walking, które przyciągają zarówno młodszych amatorów tego sportu, jak i dojrzalszych wiekiem. Terenem rywalizacji był niegdyś Park Leśny, stadion RCS, ale terenem, który jest najbardziej kojarzony z takimi zawodami jest park przy PKS. Za nami kolejna tego typu impreza właśnie w tym miejscu.

Na terenie zielonym Parku im. Tadeusza Zastawnika odbywało się już wiele nordicowych imprez. Były Międzynarodowe Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Lekarzy oraz I Mistrzostwa Polski w Power Walking, Grand Prix Lubina (pierwsze w 2010 roku na terenie Parku Leśnego, przyp. red.) i oczywiście mistrzostwa Lubina, które zostały zainaugurowane w 2009 roku. Walka trwała wtedy na dystansie 4 kilometrów, w czterech kategoriach wiekowych.

Za nami już dwunasta edycja tej imprezy. W niej, uczestniczyła młodzież szkolna, amatorzy i profesjonaliści. Jak za każdym razem, głównym celem sportowych zmagań była promocja nordic walking w regionie i zdrowego trybu życia połączonego z aktywnością fizyczną. Jedynym czynnikiem, który mógł pokrzyżować plany organizatorów była pogoda. Ta jednak nie powstrzymała uczestników przed startem i okazała się łaskawa. Najkrótszy dystans, jaki mieli do pokonania miłośnicy chodzenia z kijami to 1,5 km, a najdłuższy to 8 km.

Fot. Archiwum RCS Lubin

Dodaj komentarz

*

code