LUBIN. Zagłębie z Legionowem na zakończenie sezonu

LH1-209024

Ostatni mecz sezonu 2013/14 rozegrają dziś piłkarze ręczni Zagłębia Lubin. Przeciwnikiem miedziowych w spotkaniu fazy play-out będzie KPR Legionowo.

Podopieczni Jerzego Szafrańca już dwie kolejki temu zapewnili sobie pewne utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zagłębie pokonało pewnie na wyjeździe Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 36:26 i fazę play-out zakończą na pierwszym miejscu. W ostatniej kolejce lubinianie przegrali na wyjeździe z Gwardią Opole 24:25 i teraz będą chcieli zrehabilitować się za tę porażkę.

Patrząc na tabelę zdecydowanym faworytem spotkania są miedziowi. KPR pokazuje jednak, że do końca walczył będzie o najwyższą zdobycz punktową i godne pożegnanie z PGNiG Superligą. Ekipa z Legionowa pokazała to przed tygodniem pewnie pokonując walczącego o utrzymanie Piotrkowianina 30:25.

Zagłębie z Legionowem w obecnym sezonie grało już trzykrotnie. Co ciekawe zespoły zdobywały punkty tylko na terenie rywala. Podopieczni Jerzego Szafrańca dwukrotnie wygrali w Legionowie – w rundzie zasadniczej i fazie play-out. KPR w 20. kolejce pokonał Zagłębie w Lubinie, czym bardzo przyczynił się do odpadnięcia miedziowych z walki o play-off.

MKS Zagłębie Lubin – KPR Legionowo 16.05.2014, godz. 18:00, hala SP 14

Dodaj komentarz