LUBIN. Wybory’89 – przeżyjmy to jeszcze raz

IMG_6223Przechodząc dziś obok Centrum Kultury „Muza” w Lubinie nie sposób nie natknąć się na rozsypane po całym chodniku wyborcze ulotki. Nie są to jednak broszury z ostatnich wyborów do Europarlamentu, a agitki z wyborów sprzed 25 lat, z 4 czerwca 1989 roku. 

– Postanowiliśmy zorganizować taki rodzaj happeningu, a zarazem wystawę, która ma zwrócić uwagę przechodniów.

IMG_6233Wystawa prezentowana jest w jednej z witryn lubińskiej Muzy. Na co dzień można tam znaleźć plakaty informujące o wydarzeniach kulturalnych organizowanych w Centrum Kultury w Lubinie, tym razem można tam znaleźć wiele materiałów wyborczych z czerwca 1989 roku.

IMG_6228 –  Wszystkie materiały za szybą to oryginały wypożyczone z Biblioteki Publicznej w Legnicy. Sporo materiałów udało nam się skopiować dzięki uprzejmości Archiwum Państwowego. Wszystkie pochodzą z tamtych czasów, więc można zobaczyć, jaki to był rodzaj druku, na kogo Polacy wtedy mogli zagłosować, szczególnie jeśli chodzi o kandydatów z naszego regionu jak i poczuć atmosferę tamtego lata – dodaje dyrektor lubińskiego Centrum Kultury.

IMG_6242Pracownice Muzy instalowały wystawę dziś z samego rana, tak by agitki pojawiły się dokładnie 25 lat od wyborów kontraktowy.

Wystawę będzie można zobaczyć do 11 czerwca. Jeszcze dziś o godzinie 19 w Kinie Muza odbędzie się godzinny pokaz Polskich Kronik Filmowych z 1989 roku. Wstęp jest wolny.

DRM

 

 

Dodaj komentarz