LUBIN. Wiosna Kobiet

Tańczą, bębnią, ćwiczą, bawią się – w sumie na lubinianki czeka dziś i jutro kilkadziesiąt różnych zajęć. Wszystko to w ramach Wiosny Kobiet.
To już piąta edycja tej imprezy i jak zwykle jest w czym wybierać. Dziś odbyły się między innymi zajęcia umuzykalniające dla dzieci i rodziców oraz acroyoga dla najmłodszych. Były też warsztaty robienia bransoletki ze sznurka, aerial joga, gra na bębnach dla dorosłych, joga śmiechu, samoobrona czy warsztaty wykonywania filcowych aplikacji na ubrania.

– W tym roku mamy ponad 35 różnych zajęć i warsztatów. Największą popularnością cieszył się Babski Wieczór, którym wczoraj otworzyliśmy Wiosnę Kobiet – mówi Małgorzata Życzkowska-Czesak, dyrektor Centrum Kultury Muza. – Panie obejrzały film „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, wzięły udział w otwarciu wystawy „Akta sztuki” Ewy Bilan-Stoch. Był też pokaz tańca, mały poczęstunek i po raz pierwszy kobiecy quiz – dodaje.

007Ponieważ największym zainteresowaniem cieszą się tak duże wydarzenia jak Babski Wieczór, w przyszłym roku Wiosna Kobiet nieco ewoluuje. Będzie więcej podobnych imprez, a nieco mniej kilkuosobowych warsztatów. Jednak szczegóły organizatorzy zdradzą dopiero w przyszłym roku.

Na razie pozostaje cieszyć się obecną edycją Wiosny Kobiet. Jutro dalszy ciąg imprezy i kolejne zajęcia. Jeśli ktoś się wcześniej nie zapisał, może przyjść do Muzy i wziąć udział w wybranych warsztatach. Jak zapewniają organizatorzy, dla każdego znajdzie się jeszcze miejsce.

Szczegółowy program można znaleźć na www.ckmuza.eu.

 

.

Dodaj komentarz

*

code