LUBIN. Wielkie święto rodzin

IMG_5569I Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami miasta. Jego uczestnicy wzywali do poszanowania życia i wspierania rodzin, jako podstawy całego społeczeństwa. Najpierw w kościele św. Jana Bosko odprawiono uroczystą mszę świętą, a potem blisko pół tysiąca osób, z balonami, głośno śpiewając przeszła ulicami miasta.

 „Miłość, życie i rodzina, to najlepsza jest nowina” – takie hasło przyświecało uczestnikom marszu. Piękna pogoda sprawiła, że ulicami miasta szły całe rodziny, osoby starsze i młodzież.

Rodzina jest dla nas istotna, to właśnie w rodzinie uczymy się okazywać miłość, a także uczymy się szacunku dl drugiego człowieka. To od tego, jakie są rodziny, zależy, czy społeczeństwo będzie zdrowe- mówi pan Leszek, który razem z żoną i dwójką maleńkich dzieci uczestniczył w marszu.

Hasłem tegorocznego marszu było hasło „Rodzina obywatelska. Rodzina-wspólnota-samorząd”. Marsz wyruszył sprzed kościoła św. Jana Bosko i przeszedł ulicami Wierzbową, Parkową, Jana Bilińskiego, al. Niepodległości, Mieszka i Piastowską. Zakończył się piknikiem rodzinnym, na którym nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Organizatorami była Salezjańska Wspólnota Rodzin „Nazaret”,Domowy Kościół- gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie i Salezjańskie Gimnazjum w Lubinie.

SZAT

Dodaj komentarz