LUBIN. W kwadrans przyjmą na Bema

Izba Przyjęć RCZ 1Planowa izba przyjęć od kilku dni funkcjonuje w szpitalu Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie. Pacjenci ze skierowaniami nie muszą czekać w kolejkach i ustępować miejsca tym z wypadków. Na planowe przyjęcie można się rejestrować przez telefon.

W lubińskim szpitalu działają teraz dwie izby przyjęć. Pacjenci ze skierowaniem i ustalonym terminem zabiegu nie muszą czekać w kolejkach. Wystarczy, że zadzwonią do punktu, który obsługują trzy osoby i umówią się na konkretną godzinę.

Sypień– Pacjent zgłasza się do rejestracji przyjęć planowych i w tym momencie jest przez nas przyjmowany. Najpierw przez panie w rejestracji, a następnie przez pielęgniarkę izby przyjęć i stamtąd jest prowadzony na oddział – mówi Ewa Sypień, pielęgniarka oddziałowa izby przyjęć RCZ w Lubinie.

Izba Przyjęć RCZ 2Jest to bardzo duże ułatwienie, bo wystarczy przypomnieć, że jeszcze do niedawna w szpitalu funkcjonowała tylko jedna izba przyjęć, a zatem tak pacjentów ze skierowaniami jak i tych w trybie nagłym obowiązywała jedna kolejka.

– Pacjent z przyjęcia planowego niejednokrotnie musiał czekać w kolejce, gdy na izbie przyjęć pojawił się pacjent przywieziony przez zespół pogotowia ratunkowego w stanie zagrożenia zdrowia i życia. Czas oczekiwania wydłużał się nawet do kilku godzin – dodaje oddziałowa.

Punkt działa w godzinach od 7.30 do 15, pod nr 76 840 16 00.

DRM

Dodaj komentarz