LUBIN. Targi pracy w Zespole Szkół nr 2

targi 1Jak przygotować się do wejścia na rynek pracy dowiedzieli się uczniowie technikum przy Zespole Szkół nr 2 w Lubinie. W placówce po raz drugi zorganizowano targi pracy. Oprócz uczniów i doradców zawodowych, wzięli w nich udział potencjalni pracodawcy, w tym między innymi lubińska komenda.

Targi organizowane są dla uczniów klas czwartych technikum, a więc tych, którzy już za kilka miesięcy mają zasilić rynek pracy.

targi2– Wszyscy wiemy, jak bardzo trudne jest wejście na rynek pracy. Chcę dać do zrozumienia młodzieży, że nie są w tym wszystkim sami. Informuję ich, że jest szereg instytucji i możliwości, z których mogą skorzystać – mówi Ewa Górnika, współorganizatorka Targów Pracy w ZS 2 w Lubinie.

targi4Wśród pracodawców obecnych na targach była między innymi lubińska policja. Funkcjonariusze zachęcali do wstąpienia do służby  i tłumaczyli, jak rozpocząć karierę w lubińskiej komendzie.                    

– Przede wszystkim taka osoba musi mieć obywatelstwo polskie, nieposzlakowaną opinię i nie może być karana. Kandydat musi mieć co najmniej średnie wykształcenie, ale nie musi mieć matury – mówi Sylwia Serafin, KPP Lubin.

Organizatorzy planują kolejne edycje targów pracy w Zespole Szkół nr 2 w Lubinie. Cała relacja w materiale filmowym: 

Dodaj komentarz

*

code