Opublikowany: nie, Sty 24th, 2016

LUBIN. Ponad tysiąc psów na wystawie (FOTO, WIDEO)

IMG_1163Ponad tysiąc psów, spośród 200 ras, zaprezentowało się podczas wystawy w hali widowiskowo-sportowej w Lubinie. Czworonogi były oceniane na podstawie wyglądu i zachowania. Do miasta zjechali hodowcy ze wszystkich stron świata.

Zimowa Krajowa Wystawa Psów Rasowych odbyła się już po raz 14. ale dopiero drugi raz w Lubinie. W hali Regionalnego Centrum Sportowego prezentowały się najpiękniejsze czworonogi z całego świata. Płytę boiska podzielono na 13 ringów. Psy oceniało 17 sędziów, którzy zwracali uwagę na najmniejsze szczegóły każdej rasy. Oceniany był przede wszystkim wygląd psa, kondycja jego sierści, a także sposób poruszania się zwierzęcia.

IMG_1090-Ruch jest bardzo ważny, bo pokazuje wszystkie błędy anatomiczne. Dobry sędzia, patrząc na to jak pies się porusza wie, czy ten pies jest poprawnie zbudowany. – tłumaczy Beata Kujawska.

Na wystawie można było zobaczyć reprezentantów 200 ras. Najwięcej było labradorów i buldogów francuskich. Pojawiły się także krajowe rasy.

-Nie wszyscy wiedzą, że mamy aż pięć polskich ras, to gończy polski, ogar polski, chart polski, polski owczarek nizinny i owczarek podhalański. -wymienia Beata Kujawska.

Wystawcy przyjechali do Lubina m.in. z Niemiec, Czech, Rosji, a nawet z Brazylii! Najwięcej jednak było hodowców z różnych miast Polski.

IMG_1067– Przyjechałem z psem. Jego rodowodowe imię, to Crazy Angel Maradeco King. To rasa cavalier king charles spaniel. To bardzo przyjazny gatunek, miły dla dzieci, towarzyski. Dzisiaj debiutuje na wystawie, ale podchodzi do tego spokojnie, nie stresuje się. – mówi Tadeusz Staszczuk, z Bąkowa.

Wystawa momentami przypominała konkurs piękności. Niektóre z psów posiadały całe walizki, pełne kosmetyków i akcesoriów. Hodowcy układali czworonogom wymyślne fryzury i dbali o ich nienaganny wygląd.

-Cola ma 14 miesięcy. Pierwszy raz jest na wystawie, a już zdobyła bardzo dobrą ocenę. Buldogi francuskie są spokojne i przyjazne dla ludzi. – mówi Małgorzata Tadaszak, z Krotoszyna.

IMG_1044–Prezentuję dzisiaj dwa psy: maltańczyka Ruru i yorkshire terriera Bugatti. Pieski są żywiołowe. Na dzisiejszej wystawie będą debiutować. – mówi Angelina Weimann z Zielonej Góry.

-To golden retriever, wabi się Trina. Ma trzy lata. Jeździmy z nim na takie wystawi i zazwyczaj zgarnia wszystkie nagrody. – mówi Justyna Ranik z Leszna.

Organizatorzy wystawy zapowiadają, że w przyszłym roku, po raz kolejny zaproszą do Lubina hodowców i ich czworonogi.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..