LUBIN. Pięć tysięcy kasków od prezydenta

IMG_5978Po raz dziewiąty lubiński magistrat przekazał kaski rowerowe czwartoklasistom. Tylko w tym roku rozdano ponad 600 sztuk, w sumie natomiast już około 5 tysięcy. Akcja prezydenta Lubina jest organizowana zawsze w ramach obchodów Dnia Dziecka.

– Zawsze dostają kaski uczniowie klas czwartych, z uwagi na to, że dzieci w tym wieku mogą wyrobić już kartę rowerową i mogą wyjeżdżać na ulice – mówi Andrzej Pudełko, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Nadzoru Właścicielskiego UM Lubin

IMG_6011Oprócz przedstawicieli lubińskiego magistratu i Regionalnego Centrum Sportowego kaski wręczali uczniom także piłkarze i piłkarki ręczne Zagłębia Lubin. Akcja ma przede wszystkim promować bezpieczne zachowanie podczas jazdy na rowerze.

– Oczywiście też zachęcamy do tego, by te kaski nie leżały w szafie, czy gdzieś obok szafy, ale mają być na głowie, gdy dziecko wybiera się na rower – dodaje naczelnik.

Przez wszystkie edycje rozdano już około 5000 tysięcy kasków. Dla czwartoklasistów to świetny prezent na Dzień Dziecka.

IMG_6001– Bardzo fajnie, że go dostałam. Będę go używać. Kask zapewnia bezpieczeństwo, kiedy się jeździ po ulicach – mówi uczennica klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Lubinie.

– Kask jest potrzebny po to, żeby sobie nie zrobić nic w głowę. Będę go nosił, żeby nie wylądować w szpitalu – dodaje czwartoklasista z lubińskiej „dziesiątki”.

Ze względu na pogodę kaski rozdano w hali sportowej przy Komisji Edukacji Narodowej. W tym roku kaski kosztowały budżet miasta 34 tysiące złotych.

DRM

 

Dodaj komentarz