LUBIN. Niech się święci 1 Maja!

IMG_4690Lokalni działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej zorganizowali obchody Święta Pracy tradycyjnie pod pomnikiem Jana Wyżykowskiego w Lubinie. Tym razem dodatkowo uczczono dziesiątą rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Podczas obchodów poseł Zbrzyzny powiedział wiele gorzkich słów w stronę polskiego rządu jak i poddał w wątpliwość przestrzeganie w Polsce zasad demokratycznych.

IMG_4663Rządząca dzisiaj w Polsce koalicja liberałów z PO i rzekomo ludowców z PSL zachowuje się jakby nie wiedziała o tym, że najpierw jest człowiek, a potem zysk i kapitał, nie chce też przyjąć do wiadomości, że człowiek jest podmiotem i partnerem w stosunku pracy, a nie przedmiotem do dowolnego pomiatania. Wygląda na to, że rządzący zapomnieli także o tym, że fundamentem demokratycznego państwa prawa jest szeroki dialog społeczny – mówi Ryszard Zbrzyzny, poseł SLD.

IMG_4679Poseł wymienił takie kwestie jak podwyższenie wieku emerytalnego, czy zatrudnianie na umowy śmieciowe. Odniósł się również do kwestii nałożenia dodatkowego podatku na Polską Miedź i spowodowania przez rząd jak i złe decyzje inwestycyjne władz KGHM jej kiepskiej sytuacji ekonomicznej. 1 maja w tym roku stał się dodatkową okazją do świętowania. SLD uczciło dziś dziesiątą rocznice wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

IMG_4630Przypomnę tylko, że kluczową rolę w tych historycznych wydarzeniach odegrał Sojusz Lewicy Demokratycznej z Leszkiem Millerem na czele – dodał Zbrzyzny.

Lokalni działacze SLD jak i przedstawiciele Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego złożyli dziś biało-czerwone wiązanki pod pomnikiem Jana Wyżykowskiego, a poseł obiecał wielkiemu odkrywcy, że związkowcy będą walczyć o przyszłość miedziowej spółki i nie pozwolą jej zniszczyć.

DRM

Dodaj komentarz