LUBIN. Niebieski Mikołaj odwiedził najmłodszych pacjentów

IMG_4152Maskotki Komisarza Lwa oraz odblaski otrzymali pacjenci Oddziału Pediatrycznego w szpitalu Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie. Prezenty rozdawały policjantki z lubińskiej komendy w ramach akcji „Niebieski Mikołaj”.

Funkcjonariuszki lubińskiej komendy przyszły dziś na oddział pediatryczny lubińskiego szpitala z wielkim koszem wypełnionym maskotkami. Pluszaki były przeznaczone dla małych pacjentów oddziału z okazji Mikołajek.

IMG_4164– To już szósty raz, kiedy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie angażują się w akcję pod nazwą „Niebieski Mikołaj”. Ja w stroju niebieskiego Mikołaja odwiedzam dzieci, przebywające na oddziale pediatrycznym w szpitalu miejskim w Lubinie. Przekazuję każdemu dziecku maskotkę oraz odblaski. Wszystko po to, by umilić dzieciom ten czas choroby – mówi Karolina Hawrylciów z lubińskiej komendy.  

IMG_4141Na oddziale pediatrycznym przebywa około trzydziestu małych pacjentów. Większość trafiła tu z powodu sezonowych chorób infekcyjnych.

– Każda wizyta Mikołaja na oddziale to jest wielka radość dla dzieci. Dzieje się coś innego, niż taka codzienność szpitalna. To jest odskocznia od bólu i cierpienia, bo wiadomo, że z tym się wiąże choroba – mówi Małgorzata Smorąg,  kierownik Oddziału Pediatrycznego w szpitalu Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie. 

19 grudnia Niebieski Mikołaj spotka się też z lubińskimi przedszkolakami.  

DRM

Dodaj komentarz