Opublikowany: nie, Lut 14th, 2016

LUBIN. Kwestowali dla Mateusza

IMG_1712Kiedyś to dla nich organizowano charytatywne zbiórki, dziś sami chcą nieść pomoc innym. Podopieczni Stowarzyszenia „Dać Nadzieję” kwestowali w Galerii Cuprum Arena. Zbierali pieniądze na pomoc niepełnosprawnemu Mateuszowi.

Siedmiolatek cierpi na upośledzenie umysłowe i prawdopodobnie ma padaczkę. Również jego rodzice są niepełnosprawni. Chłopiec potrzebuje rehabilitacji, a to sporo kosztuje. Stowarzyszenie „Dać Nadzieję”, którego Mateusz i jego rodzice są podopiecznymi, postanowiło pomóc.

– Chłopiec urodził się niepełnosprawny. Do piątego roku życia nie chodził. Wymaga wsparcia logopedycznego i rehabilitacji ruchowej. Rodzice liczą na poprawę jego stanu, ale niestety leczenie jest bardzo kosztowne. Dlatego właśnie pomagamy. – mówi Wanda Doszko, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej „Akademia Życia” Stowarzyszenia „Dać Nadzieję” w Lubinie.

IMG_1716– Kiedyś sam byłem w podobnej sytuacji co Mateuszek. – mówi Rafał Zawiślak, podopieczny Stowarzyszenia „Dać Nadzieję”. – Wiem jak trudno zebrać pieniądze na leczenie. Dzieci, które wspiera stowarzyszenie, bardzo często później angażują się w tego typu akcje charytatywne, chcąc się odwdzięczyć za otrzymaną pomoc.

Wolontariusze kwestowali w lubińskiej Galerii Cuprum Arena. Zbierali pieniądze do puszek i prowadzili sprzedaż dekoracji, które sami wykonali w pracowni.

– Jeżeli widzimy potrzebujące osoby i możemy się włączyć w taką działalność charytatywną, zawsze chętnie to robimy. – przekonuje Wojciech Wojtałowicz, instruktor w Akademii Życia.

– Rodzicom Mateusza bardzo przyda się nasza pomoc. W akcję zaangażowało się bardzo wielu ludzi dobrego serca. – mówi Bartłomiej Baran, podopieczny Stowarzyszenia „Dać Nadzieję”.

IMG_1777Występom przyglądała się mama Mateusza. Była bardzo wzruszona i wdzięczna ludziom za to, że tak bardzo zaangażowali się w pomoc dla jej dziecka.

– Mateusz cierpi na wiele chorób. Jest nam ciężko. Potrzeba pieniędzy na kosztowną rehabilitację. Leczenie bardzo dużo kosztuje – przyznaje Marta Pielech, mama Mateusza. – Jestem bardzo wdzięczna wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu dzisiejszej zbiórki.

Akcję wsparła grupa artystyczna Ocelot. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Akademia Życia” przygotowali także występy wokalne.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..