LUBIN. GaleriON po raz pierwszy w Muzie

IMG_6183Ciekawe występy wokalne, taneczne i teatralne a także niezwykłe prace plastyczne i ceramiczne w Centrum Kultury „Muza” w Lubinie. Po raz pierwszy lubińska Muza została współorganizatorem Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych GaleriON.

GaleriON przede wszystkim ma zachęcać i promować działania artystyczne niepełnosprawnych twórców z Dolnego Śląska. Poszukiwać wyjątkowych talentów. W Przeglądzie biorą udział też osoby z pewnym dorobkiem.

IMG_6195Jeden z naszych podopiecznych Darek Tabisz, niewidomy wokalista, przeszedł wszystkie etapy i zakwalifikował się do Konkursu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie, gdzie zdobył Grand Prix. Dzięki temu mógł spełnić marzenie swojego życia i wystąpić wspólnie z zespołem Dżem – mówi Jerzy Karmiński, prezes Stowarzyszenia „MOTYL” na rzecz Integracji i Aktywności Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej z Wałbrzycha.

IMG_6181Jest to trzecia edycja imprezy. Głównym organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenie Motyl z Wałbrzycha. Po raz pierwszy do grona organizatorów imprezy dołączyła lubińska Muza. Jest jednym z czterech organizatorów regionalnych. Obejmuje zasięgiem powiat lubiński, głogowski, polkowicki, legnicki i górowski. Podobną funkcję pełnić będą ośrodki kultury w Wołowie (region wrocławski) , Świdnicy (wałbrzyski) i Kamiennej Górze (jeleniogórski) .

IMG_6150Czujemy się zaszczyceni, że zostaliśmy wybrani do współorganizacji tej imprezy. Jest to cenna inicjatywa. Wskazuje na to zarówno ilość uczestników zgłoszonych do konkursu wokalnego jak i prac plastycznych, jakie do nas napłynęły – mówi Małgorzata Życzkowska-Czesak, dyrektor CK „Muza” w Lubinie.

Wiele osób uczestniczy w GaleriON-ie po raz kolejny. W Lubinie wystąpił między innymi ubiegłoroczny zwycięzca Przeglądu.

IMG_6209W pierwszej edycji wykonywałem swój utwór. Tym razem postawiłem na trochę inny repertuar. Mam nadzieję, że będzie równie fajnie – mówi Mariusz Harc, zwycięzca GaleriON-u 2013.

GaleriON to nie tylko muzyka, ale także taniec, teatr oraz prace plastyczne.

Zapraszam serdecznie do obejrzenia wystawy w galerii Na Piętrze. Można obejrzeć prace plastyczne malarskie, jak i ceramiczne.

Komisja artystyczna wytypuje spośród uczestników najlepszych z najlepszych i to oni wystąpią podczas koncertu finałowego, który odbędzie się we wrześniu w Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. 

DRM/FOT. SZAT

Dodaj komentarz