LUBIN. Chwalili Boga śpiewając

IMG_295545 osób wzięło udział w ósmej edycji warsztatów Gospel w Lubinie. Nieważny był wiek, płeć, biegła znajomość angielskiego, czy umiejętność czytania nut. Najważniejsza była chęć śpiewania utworów, które wychwalają Boga. W tym roku uczestnicy warsztatów przygotowali siedem utworów, w tym trzy w języku polskim. Organizatorami warsztatów było Stowarzyszenie „Realna Nadzieja”, Stowarzyszenie „Równe Szanse”, Kościół Chrześcijan Baptystów i Centrum Kultury „Muza” w Lubinie.

Warsztaty Gospel w Lubinie to popularne wydarzenie muzyczne, gromadzące niezmiennie od 8 lat wielu wielbicieli muzyki Gospel. Dwa pracowite dni spędzone na nauce siedmiu piosenek pod okiem profesjonalnych muzyków – instruktorów gospel przybyłych ze Stanów Zjednoczonych, zwieńczył Charytatywny Koncert Finałowy prezentujący efekty pracy uczestników.

– Jestem tu już po raz szósty. Uczymy się śpiewać pod okiem profesjonalistów, do tego świetnie się bawimy- mówi Paulina z Lubina.

IMG_2959W tym roku warsztaty prowadzili Collin Vasell, Paulina Knapik i Eva Maria Kondras Bjerager Kamp. Najmłodszy uczestnik warsztatów miał 12, a najstarszy 52 lata.

– Ciekawostką jest, że w tym roku na lekcje śpiewu zgłosiło się bardzo wielu tenorów- mówi Zbigniew Hanaczewski, organizator koncertu.

Charytatywny Koncert Finałowy odbył się na dużej sali w Centrum Kultury „Muza” w Lubinie, dochód ma wesprzeć budowę całodobowego ośrodka dla osób niepełnosprawnych. Budowa obiektu ma ruszyć jeszcze w tym roku, przy ul. Kukuczki w Lubinie.

SZAT

Dodaj komentarz