Legnicki Almanach 2019

W czwartek, 17 bm., stowarzyszenie „Pamięć i Dialog” zaprasza na prezentację najnowszego wydawnictwa – I tomu rocznika historycznego „Legnickiego Almanachu”. Co znajdzie się w książce, która ma już rokrocznie trafiać do miłośników historii powojennej Legnicy i regionu?

Na liście autorów, którzy współtworzyli pierwsze wydanie „Legnickiego Almanachu” są znani i cenieni przez lokalnych miłośników kultury autorzy, m.in. Wojciech Kondusza, Maria Kubasik, Marek Żak, Maciej Juniszewski, Zbigniew Kraska, Roger Piaskowski czy Wojciech Morawiec. Na stronach znajdziemy zarówno artykuły, jak i zdjęcia oraz komunikaty, omówienia czy wspomnienia.

Tak do lektury zapraszają członkowie stowaryszenia Pamięć i Dialog.

Z zadowoleniem i satysfakcją oddajemy w Państwa ręce pierwszy tom „Legnickiego Almanachu”, nowego wydawnictwa stowarzyszenia „Pamięć i Dialog”. Po dobrym przyjęciu wcześniejszych książek, sygnowanych naszym logiem: „Legniccy Sybiracy”, „Druga twarz Liegnitz”, „Legnica w 1956 roku” i „Marzec ’68. Przyczyny i następstwa”, wśród członków stowarzyszenia narodziła się idea wydawania własnego periodyku, który byłby kolejnym ważnym etapem rozwijania działalności, dokumentującej przede wszystkim dzieje powojennej Legnicy i regionu. Tak rozpoczęła się historia „Legnickiego Almanachu”, który, jak mamy nadzieję, przybierze formę wydawnictwa ciągłego – rocznika. Zadanie, które sobie postawiliśmy, było dużym wyzwaniem. Jednakże po blisko roku ciężkiej pracy możemy powiedzieć: udało się! Cieszy nas również szeroki wachlarz autorów, którzy zgodzili się wesprzeć naszą inicjatywę i zaoferowali swoje teksty do publikacji. Wśród nich znajdziemy zarówno osoby dobrze znane czytelnikom, jak również takie, które można uznać za debiutantów. Do współpracy przy kolejnych tomach zapraszamy wszystkich, którzy interesują się lub badają historię powojennej ziemi legnickiej i Dolnego Śląska. W „Almanachu” będą się pojawiać zarówno artykuły, publikacje źródłowe, wspomnienia i relacje, komunikaty i omówienia, jak również inne formy wypowiedzi o naszym mieście, gdyż zależy nam na zaangażowaniu w ten projekt jak najszerszego środowiska lokalnych badaczy, miłośników Legnicy.

Dodaj komentarz