LEGNICA. Toaletowy raport magistratu

IMG_3419W mieście działa 11 szaletów miejskich, w tym pięć automatycznie otwieranych i zamykanych (dwa z nich są bezpłatne). Zlokalizowane są w miejscach przy głównych trasach (centrum, okolice parku) odwiedzanych także przez turystów.

Miesięcznie na ich utrzymanie miasto przekazuje firmie ABC Service 18 tys. zł. Pracownicy tej firmy mają obowiązek konserwacji i naprawy urządzeń. Codziennie też sprzątają szalety i uzupełniają w nich papier czy mydło. Roczne wpływy z publicznych toalet wynoszą nieco ponad 4 tys. zł.

Szalety miejskie bez stałej obsługi są często dewastowane. Zdarza się, że wyrywane są sedesy czy umywalki. Niektórzy użytkownicy korzystają z nich w taki sposób, jakby byli po raz pierwszy w toalecie.

Największą frekwencję ma szalet przy pl. Klasztornym, który odwiedza miesięcznie ponad 200 osób. W mieście jest ponadto wiele miejsc, jak chociażby centra handlowe, lokale gastronomiczne, gdzie również można załatwić swoje potrzeby.

Legnicki sanepid, który cyklicznie kontroluje szalety miejskie nie ma żadnych zastrzeżeń do ich stanu sanitarnego. Nie znaczy to, że zawsze są w idealnym stanie, bo zdarza się, że ktoś je zapaskudzi albo uszkodzi. Po takich zdarzeniach są one jednak bardzo szybko uprzątnięte i naprawione.

ŹRÓDŁO: UM LEGNICA

Dodaj komentarz