LEGNICA. Show bez konkretów (FOTO, WIDEO)

IMG_9377Lider partii Nowoczesna, ekonomista Ryszard Petru, pojawił się we wtorkowy wieczór w legnickim hotelu Qubus, gdzie spotkał się głównie ze swymi kandydatami do Sejmu i ich rodzinami. Innych potencjalnych wyborców przyszło niewielu.

Twórca nowego ugrupowania politycznego liczy na dwucyfrowy wynik wyborczy. Twierdzi, że jako ewentualny sojusznik zwycięskiej opcji będzie dużo droższy programowo od dyżurnego koalicjanta, jakim jest Polskie Stronnictwo Ludowe, ale za to zdecydowanie od niego tańszy „stołkowo”.

IMG_9256Ponadto szef Nowoczesnej jest przeciwny budowie przymierza „wszyscy przeciwko PiS”. – Koalicja musi być za czymś, a nie przeciwko czemuś. Taka koalicja jest bez sensu, bo wtedy rodzi się pytanie, jaki macie wspólny program? Zatrzymać PiS? – krytykuje tego typu kredo lider nowej partii.

Polityk odniósł się także do lokalnych tematów. Mówił m.in. o Polskiej Miedzi. – W przeciwieństwie do kopalń węglowych, byłbym ostrożny z prywatyzacją KGHM, bo nie ma sensu prywatyzować monopolu – stwierdził Ryszard Petru.

IMG_9239Kiedy został dopytany, że chyba ma na myśli całkowitą prywatyzację tej spółki, w której jedynie mniejszościowy pakiet akcji należy do Skarbu Państwa, ekonomista odparł: – Jeżeli państwo ma wpływ, to nie jest prywatyzacja, tylko upublicznienie na giełdzie.

Ponadto lider stwierdził, że źle by było, gdyby region uzależnił się od KGHM. – Trzeba zrobić wszystko, by tu wpłynęło wielu innych inwestorów, żeby region nie był uzależniony od koniunktury na miedź. Proponuję więcej optymizmu i nie słuchać startych polityków, a zwłaszcza tych związkowców, którzy są na etatach, bo oni mają w tym własny, partykularny interes – krytykował organizacje pracownicze.

IMG_9139Tego dnia dla Ryszarda Petru było to co najmniej trzecie tego typu spotkanie. Wcześniej gościł na konwencjach w Świdnicy i Jeleniej Górze. Być może późna pora i zmęczenie sprawiły, że lider przemawiał dość chaotycznie. Nie dawał też konkretnych odpowiedzi na pytania, jakie padały z sali.

O swym programie mówił ogólnikowo i czasami nie dokańczał myśli, co drażniło niektórych uczestników legnickiego spotkania. Widać natomiast, że Ryszard Petru lubi występy publiczne i doskonale sobie radzi z choreografią. Na scenie porusza się niczym gwiazdor estrady. Zadaje pytania, po czym kieruje trzymany w dłoni mikrofon w stronę publiczności, by ta odpowiedziała kończąc myśl lub zdanie.

IMG_9477Na spotkanie do Qubusa przyszła także konkurencja Nowoczesnej – kandydaci do Sejmu startujący z listy Partii Razem. Działacze tego ugrupowania zapowiedzieli, że sami przedstawią się wyborcom w najbliższy wtorek, na konferencji, którą planują zorganizować w Legnicy.

.

Dodaj komentarz

*

code