LEGNICA. Rusza remont Teatru Letniego (FOTO, WIDEO)

str 6Popadający w ruinę Teatr Letni w legnickim parku Miejskim doczeka się wreszcie remontu. W drugiej połowie 2018 roku powstanie tu Centrum Kultury, Nauki i Edukacji Witelona. Instytucją będzie zarządzać zupełnie nowa placówka kultury.

Prezydent Legnicy zaakceptował już tzw. program funkcjonalno-użytkowy obiektu. Na podstawie tego dokumentu magistrat może rozpocząć żmudny proces inwestycyjny. W pierwszej kolejności dotyczyć on będzie projektów budowlanych.

str 7Jak informuje wiceprezydent Legnicy Jadwiga Zienkiewicz, wydział inwestycji za chwilę będzie ogłaszał przetarg na opracowanie dokumentacji. – Naszym zamiarem jest zrealizować ten obiekt, najlepiej w ciągu dwóch najbliższych lat. Taki zakładamy cykl inwestycyjny – ujawnia zastępczyni włodarza.

Aby zdewastowany Teatr Letni mógł się zamienić w nowoczesne Centrum Witelona konieczne będzie wykonanie wielu kosztownych prac remontowo-rozbiórkowych. Trzeba wymienić m.in. podłogi, stropy, całą stolarkę. Do tego dochodzą wydatki związane z zakupem nowoczesnego wyposażenia. Wartość całego projektu oszacowano na ponad 17 mln zł.

bryla– Dużym wsparciem finansowym byłby pozytywnie rozstrzygnięty nasz wniosek o środki unijne z dziedzictwa kulturowego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Taki wniosek w tym miesiącu został złożony – mówi Jadwiga Zienkiewicz. Miasto liczy, że na ten cel uda mu się pozyskać niemal 12 mln zł.

W Centrum Kultury, Nauki i Edukacji Witelona mają być organizowane wydarzenia kulturalne, w tym filmowe czy parateatralne, ale przede wszystkim atrakcje o charakterze naukowym. Miasto porozumiało się już z Politechniką Wrocławską, której kadra naukowa będzie doradzać w zakupach zaawansowanych technologii. Wiadomo, że jedną z atrakcji ma być kulisty wyświetlacz, który zostanie zawieszony w centralnej sali. W części parterowej obiektu powstanie także kącik gastronomiczny.

WIZUALIZACJA: ŹRÓDŁO UM LEGNICA

Dodaj komentarz

*

code