LEGNICA. Znany piosenkarz w roli Świętego Mikołaja (AKTUALIZACJA, FOTO, WIDEO)

IMG_20151214_094115Gwiazda polskiej sceny muzycznej – Rafał Brzozowski, odwiedził chore dzieci w legnickim szpitalu. Wcielił się w rolę Świętego Mikołaja i rozdawał prezenty. Na koniec wspólnie z pacjentami i personelem rozpoczęło się kolędowanie. Wszystko to w ramach akcji „Konwój Muszkieterów”, którego znany piosenkarz jest ambasadorem.

Dzieci, a także rodzice nie kryli swojego zdziwienia, kiedy do szpitalnych sal wchodził znany w całej Polsce piosenkarz, Rafał Brzozowski. Nie zabrakło prezentów, wspólnych zdjęć i autografów.
– Uwielbiam Rafał Brzozowskiego, poprosiłam o autograf – mówiła Agnieszka.
– Bardzo pozytywnie odebrałam pana Rafała. Mimo, że to taka gwiazda można było z nim normalnie porozmawiać, tak po ludzku – mówiła pani Basia, mama Piotrusia.
Rafał Brzozowski jest ambasadorem tegorocznego Konwoju Muszkieterów, akcji organizowanej co roku przez jeden z legnickich hipermarketów.
– To zaszczyt dla mnie, że mogę w tym roku być ambasadorem tej akcji. Cieszy mnie również to, że możemy razem pośpiewać, to ogromna przyjemność dla mnie – mówi artysta.
Akcja organizowana jest zawsze przed świętami Bożego Narodzenia. Pieniądze za sprzedane reklamówki, sklepy w całej Polsce przeznaczają na wybrane przez siebie domy dziecka, ośrodki pomocy społecznej, czy organizacje użytku publicznego. Sklep w Legnicy pomaga Fundacji „Otwarte Serce”, która działa przy miejscowym szpitalu.
– Chcemy pomóc najbardziej potrzebującym. Nie chodzi tu tylko o pomoc finansową, ale również tą duchową. Mam nadzieję, że to, że dzisiaj jest tu Rafał Brzozowski, że możemy wspólnie śpiewać kolędy sprawi, że dzieci chociaż na chwilę zapomną, gdzie są – mówi Krzysztof Bogusław, pełnomocnik zarządu sklepu Intermarche w Legnicy.
W tym roku udało się zebrać 10 000 tys. złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup stołu opatrunkowego dla najmłodszych pacjentów.
– Planujemy zakup stołu, który będzie w pełni funkcjonalny i bezpieczny dla najmłodszych dzieci – mówił Rafał Pilch, chirurg dziecięcy.
Wizyta Rafał Brzozowskiego zakończyła się wspólnym kolędowaniem.

zobacz też: 

MAK

Dodaj komentarz