LEGNICA. Lokomotywa Kukiza na czele ksenofobicznego pochodu (FOTO)

IMG_9774Narodowiec Robert Winnicki, który znalazł się na czele listy kandydatów do Sejmu z komitetu Kukiz`15, zorganizował dziś w Legnicy marsz przeciwko islamizacji Polski. Kiedy liczący niespełna sto osób pochód znalazł się na wysokości dwóch knajp z arabskim jedzeniem, ktoś krzyknął: Jeb.. Araba! Reszta uczestników parady błyskawicznie podchwyciła te słowa i na całe gardło ryczała obraźliwe hasło. W tym momencie obsługujący wydarzenie dziennikarze solidarnie oderwali się od grupy protestujących.

Organizatorzy manifestacji informowali, że skrzyknęli się za pośrednictwem popularnego portalu społecznościowego. Udział w proteście zadeklarowało około 600 osób, niektóre źródła mówiły nawet o grupie liczącej tysiąc osób. Przyglądający się pochodowi policjanci stwierdzili, że pochód nie liczył nawet stu osób.

IMG_9785Wszystko zaczęło się standardowo, od zwołanej w południe konferencji prasowej z udziałem sześciu kandydatów do Sejmu z listy Kukiz`15. Oprócz lidera, pochodzącego ze Zgorzelca znanego narodowca Roberta Winnickiego, w spotkaniu uczestniczyli radni z Lubina – Marcin Królak, startujący z numerem 2, oraz Jawora – Krzysztof Detyna – numer 4 na liście. Ponadto byli: Piotr Michalczyk z gminy Krotoszyce – nr 7, Magdalena Stępniak z Legnicy – nr 8 oraz legniczanin Krzysztof Klara – nr 16.

IMG_9618Kandydaci omawiali swój program, zawarty w tzw. strategii zmian, i przekonywali, że w nadchodzących wyborach parlamentarnych mogą liczyć nawet na 15 proc. poparcia. Ich zdaniem, niemal 2 mln Polaków, którzy wzięli udział we wrześniowym referendum, to przede wszystkim wyborcy Pawła Kukiza, stąd i teraz liczą na ich głos.

Lokomotywa listy zaprosiła dziennikarzy na happening, który odbył się półtorej godziny po zakończeniu oficjalnej konferencji. Co ciekawe, w happeningu – który okazał się zwykłą manifestacją ludzi skupionych wokół narodowców – nie wzięli udziału inni kandydaci do Sejmu z ruchu Kukiz`15. Wyjątkiem okazał się jedynie Krzysztof Detyna z Jawora.

.

  1. Szanowna Pani redaktor się myli. Zarówno p. Magda jak i moja skromna osoba wzięliśmy udział w marszu. Dziwi mnie to zwłaszcza z tego powodu, że pytała mnie pani jak czują się teraz właściciele kebabów. Było to jeszcze przed “solidarnym odłączeniem się państwa od pochodu”. Nie krzyczałem żadnych tego typu haseł i nie zaliczam się do “reszty uczestników” jak zostałem zaszeregowany za co serdecznie dziękuję i pozdrawiam. Niech żyje obiektywne dziennikarstwo.

  2. jom i obiektywne dziennikarstwo, człowieku na co ty liczysz… “wlazłem” tu pierwszy raz od wielu miesiecy, pani redaktor jom, pani tak na serio mysli? nie wierzę , naiwnośc pięciolatki nie przystoi pani w mocno średnim wieku…

Dodaj komentarz

*

code