LEGNICA. W piątek premiera „Człowieka na moście”

IMG_6140Konie, stare motocykle, wóz drabiniasty, wojskowy łazik czy czerwona warszawa – znana ze spektaklu „Zły” – to atrakcje, jakie jutro pojawią się na dziedzińcu zamku Piastowskiego w Legnicy. Trwają ostatnie przygotowania do premiery „Człowieka na moście”. Widowisko uświetni otwarcie festiwalu Legnica Cantat. Patronat nad imprezą objął prezydent RP, Bronisław Komorowski.

Twórcy plenerowego spektaklu najbardziej obawiają się pogody. Synoptycy zapowiadają, że nad regionem mogą jutro przechodzić gwałtowne burze. Grzmoty i błyskawice mogą przestraszyć konie, a deszcze unieruchomić zabytkowe pojazdy. Wszyscy są jednak dobrej myśli i wierzą, że przedsięwzięcie uda się zrealizować zgodnie z planem.IMG_6000

Zwłaszcza, że na widowni zasiądą uczestnicy jubileuszowego festiwalu polskiej chóralistyki, którzy będą mieć niepowtarzalną okazję poznać historię nieżyjącego twórcy tej imprezy, Henryka Karlińskiego. W rolę legnickiej legendy muzycznej wciela się Paweł Palcat, do złudzenia przypominający mistrza.

Początek premiery o godz. 20.30. To jedyny punkt programu, na który obowiązują wejściówki. Na pozostałe wydarzenia wstęp jest wolny.

JOM

Dodaj komentarz