LEGNICA. Będzie więcej klas pierwszych

opSzkoły podstawowe są przygotowane do przyjęcia sześcioletnich pierwszoklasistów. – I to zarówno pod względem ilości sal lekcyjnych, ich dydaktycznego wyposażenia dostosowanego do wieku dzieci, stanu pomieszczeń sanitarnych, świetlic, ilości i kwalifikacji nauczycieli, jak i organizacji procesu dydaktycznego – wylicza rzecznik prasowy magistratu, Arkadiusz Rodak.

W kilku placówkach nauka odbywać się będzie na dwie zmiany. Jak zapewniają władze Legnicy, wszystkie dzieci pobierające naukę w godzinach popołudniowych będą miały zapewnioną opiekę świetlicową i dożywianie.

Ponad 15 proc. legnickich sześciolatków uczęszcza dziś do szkoły. W sumie w pierwszej klasie jest teraz 149 dzieci w tym wieku. Pracownicy oświaty obliczyli, że we wrześniu br., we wszystkich dwunastu podstawówkach, pierwszoklasistów w wieku 6 lat będzie 500, a w wieku 7 lat i 853.

Po raz pierwszy sześciolatki mogły rozpocząć edukację w szkołach podstawowych w roku 2009/2010. Wówczas zdecydowali się na to rodzice tylko 12 dzieci. Rok później było ich 39, w następnym już 125, a w kolejnym – 129.

JOM

Dodaj komentarz