LEGNICA. Tragedia na autostradzie A4 (WIDEO, FOTO)

wypadek na A4 (5)Dwie osoby zginęły, a pięć zostało rannych w wypadku, do którego doszło przed południem na 94 km autostrady A4 w pobliżu zjazdu na Legnickie Pole. Droga w obu kierunkach była zamknięta przez wiele godzin. W mieście i na jego obrzeżach tworzyły się gigantyczne korki.

Ranni zostali przetransportowani do szpitali w Legnicy i Lubinie. Ofiary śmiertelne to kobieta i mężczyzna – kierowca oraz pasażer forda staranowanego przez ciężarówkę.

Jak relacjonuje podkomisarz Tomasz Kopta, zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego legnickiej policji, jadący w kierunku Wrocławia kierowca tira z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i po pokonaniu bariery oddzielającej staranował samochód osobowy jadący w stronę granicy z Niemcami.

wypadek na A4 (16)W wypadku uczestniczyły dwa samochody ciężarowe marki Scania i MAN oraz cztery osobowe: ford, skoda, volkswagen i opel.

Piątek jest bardzo pracowitym dniem dla policjantów legnickiej drogówki. Od rana wyjeżdżają do wielu wypadków, kolizji i potrąceń rowerzystów. Przed południem interweniowali m.in. na ul. Poznańskiej, gdzie zderzyły się dwa samochody kierowane przez kobiety.

wypadek na Poznanskiej (4)Uczestniczki zdarzenia zostały przewiezione do legnickiego szpitala. Ich stan zdrowia nie jest jeszcze znany, ale wiadomo, że doznane obrażenia nie zagrażają ich życiu.

Podkomisarz Tomasz Kopta już rano przewidział, że to będzie wyjątkowo trudny dzień dla kierowców. Kilka godzin później przyznał, że będzie jednym z najtragiczniejszych.

Policja upomina kierowców o ostrożną jazdę i niebagatelizowanie jej ostrzeżeń.

FOT. PŁ

Dodaj komentarz