Opublikowany: nie, Cze 30th, 2019

Latający smok i ewolucje powietrzne w rynku – Muza obchodzi 50-lecie istnienia (FOTO WIDEO)

To wielkie widowisko na lubińskim rynku rozpoczęło się od mocnego uderzenia. Wszystko za sprawą utalentowanych artystów z Teatru Ocelot, którzy wspaniałym pokazem podniebnych akrobacji wprawili w zachwyt zgromadzoną przed ratuszem publiczność. Ale to dopiero początek wyjątkowych atrakcji, jakie na dziś przygotowali przedstawiciele Centrum Kultury Muza w Lubinie. Wyjątkowych, bo i okazja do świętowania jest wyjątkowa – w tym roku ta jedna z najbardziej rozpoznawalnych instytucji kulturalnych w stolicy polskiej miedzi obchodzi jubileusz 50-lecia swojej działalności. 

Lejący się z nieba żar i wysokie temperatury nie przestraszyły mieszkańców, którzy dość licznie przybyli, by stać się częścią tego wielkiego wydarzenia. W sukurs przyszedł im, a właściwie przyleciał, ogromny smok z krakowskiego Teatru Groteska. Ten 15-metrowy potwór okazał się, nie tylko niegroźny, ale też bardzo pomocny. Jego cień był bowiem nieocenionym schronieniem przed upałem. Ludzie coraz śmielej podchodzili więc pod scenę. A na samej scenie działy i nadal dzieją się rzeczy naprawdę “nieziemskie”…

Jako pierwsza na tle błękitnego nieba w podniebnym pokazie z szarfą zaprezentowała się 18-letnia Barbara Matusiewicz. Ta utalentowana młoda artystka jest stypendystką Fundacji Wspierania Kultury Ruchu OCELOT, a swoje pierwsze kroki w akrobatyce zaczęła stawiać w wieku 9 lat. – Nie oszukujmy się, dziś przy takiej pogodzie, jest dosyć ciężko. Ale w powietrzu przy normalnych temperaturach jest super – przyznała po swoim występie.

O tym, jak trudne są takie akrobatyczne ewolucje, chwilę później na własnej skórze miała okazję się przekonać 8-letnia Daria. Taniec z szarfą w wykonaniu tej odważnej ochotniczki, choć już nie tak spektakularny jak jej doświadczonej poprzedniczki, to także został nagrodzony gromkimi brawami.

Następnie, zamiast szarfy, na haku dźwigu zawisła specjalna sieć, a na scenę wyszli kolejni młodzi artyści z Teatru Ocelot, którzy m.in. zaprezentowali elementy akrobatyki powietrznej, stosunkowo nowej dziedziny sportu. To własnie w tej dziedzinie tegoroczną mistrzynią Polski została Aleksandra Fąfara. I to ona wraz ze swoim klubowym kolegą dali pokaz swoich nieprzeciętnych umiejętności.

W programie dzisiejszych uroczystości jest też m.in. spektakl “Korowód Tańca” Kijowskiego Teatru Ulicznego “Highlights”, warsztaty plastyczne oraz gry i zabawy dla dzieci i rodziców, mnóstwo niespodzianek, muzyki i radości. Ogłoszeni zostaną również laureaci konkursu plastycznego na najładniejszą kartkę pocztową #50urodzinyMuzy. Wszystkie prace można podziwiać na miejscu. Zostały wywieszone za jedną z ławek, tuż nad pasem zieleni.

Dodajmy, że tuż obok sceny znajduje się niezwykła makieta budynku Centrum Kultury Muza, wykonana w skali 1:10. Dzieło tak wiernie oddaje oryginalny wygląd Muzy, że nawet plakaty, informujące o nadchodzących wydarzeniach kulturalnych, są takie same jak w rzeczywistości. Tyle, że odpowiednio mniejsze.

Zabawa ma potrwać do godz. 21..

Fot. Szymon Kwapiński

Materiał TV Regionalna:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..