Opublikowany: śr, Kwi 17th, 2019

Kontrolowana wygrana w derbach! (FOTO)

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin zanotowały kolejne zwycięstwo w rundzie finałowej PGNiG Superligi Kobiet. Miedziowe pokonały dziś derbowego rywala KPR Kobierzyce 28:18 (16:9), prowadząc od początku do końca spotkania.

Dwie pierwsze bramki zdobyła Kinga Grzyb, oba z rzutów karnych.  Również dwa trafienia po stronie przyjezdnych zanotowała Kinga Jakubowska i mieliśmy remis. Lubinianki z upływem czasu się rozpędzały i budowały swoją przewagę. Po kwadransie o czas dla swojej drużyny poprosiła trener Edyta Majdzińska. Jej drużyna przegrywała 4:7 i nie potrafiła znaleźć sposobu na dobrze dysponowane Miedziowe. Przerwa niewiele pomogła ekipie z Kobierzyc, bo dwie kolejne bramki zdobyły podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej. Lubinianki grały spokojnie i pewnie i utrzymywały 4-5-bramkową przewagę. Kolejny raz kluczem okazała się dobra defensywa, która ze skutecznie kończonymi akcjami dodawała miejscowym skrzydeł. Do przerwy Metraco Zagłębie prowadziło pewnie 16:9.

Drugi czas dla KPR-u Edyta Majdzińska wzięła niespełna trzy minuty po zmianie stron. Dwie pierwsze bramki w drugiej połowie zdobyły Miedziowe i zbliżały się do 10-bramkowej przewagi, którą osiągnęły chwilę później. Na parkiecie brylowały skrzydłowe Metraco Zagłębia: Kinga Grzyb i Małgorzata Trawczyńska, które przed upływem czterdziestej minuty zdobyły niemal połowę wszystkich bramek lubińskiej ekipy. Na listę strzelców wpisała się nawet Monika Maliczkiewicz. Bramkarka Miedziowych w 53. minucie trafiła na 25:15. Do końca spotkania podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń i pewnie wygrały derbowe spotkanie z Kobierzycami.

MVP meczu: Kinga Grzyb (Metraco Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – KPR Kobierzyce 28:18 (16:9)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz 1, Kuźmicka – Grzyb 6, Hartman 1, Trawczyńska 4, Buklarewicz 3, Wasiak 1, Górna 2, Piechnik 2, Ważna 3, Matieli 4, Jochymek, Belmas , Pielesz 1, Milojević .

KPR: Ciesiółka, Lis – Jakubowska 9, Kucharska, Skalska 1, Ilnicka, Wesołowska 1, Kaźmierska , Kuriata, Wiertelak 3, Walczak , Koprowska 4, Dąbrowska , Michalak 1.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>