Opublikowany: sob, Cze 15th, 2019

Kolejni studenci trzeciego wieku (FOTO)

W Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa odbyła się uroczysta gala z okazji zakończenia roku Jaworskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pomysł adresowany do seniorów doskonale sprawdza się już od trzech lat.

W 2016 r. studentów-seniorów było w Jaworze 40, obecnie jest ich 175! – Strzał w dziesiątkę, doskonale się bawimy, chcemy jeszcze – to tylko niektóre opinie rozochoconych żaków. I nic dziwnego, bo zajęcia to wcale nie monotonne nudne wykłady.

Studenci uczą się korzystać ze smartfonów, skanują, drukują, korzystają z pływalni, tężni solankowej, ćwiczą aerobik i jeżdżą na ciekawe wycieczki. Tegoroczną uroczystość rozdania kolejnych dyplomów uświetnił program artystyczny w wykonaniu Ryszarda Terlegi, który wykonał skomponowany przez siebie studencki hymn. Wystąpił chór Albertówka, zespół Euforia oraz Jaworski dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca, działających przy JOK. Po części oficjalnej studenci zostali zaproszeni na obiad oraz słodki podarunek –ogromny tort z życzeniami od burmistrza miasta.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..