Opublikowany: pt, Sie 30th, 2019

Kolejne zdarzenie drogowe na Starojaworskiej (FOTO)

Kolejne poważne zdarzenie drogowe na ul. Starojaworskiej w Jaworze. Późnym wieczorem, po godz. 22 kierujący autem marki volvo 28-letni jaworzanin nie zapanował nad pojazdem, wypadł z łuku drogi i uderzył w zaparkowany na poboczu pojazd marki seat. Kierowca w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala wojewódzkiego w Legnicy.

– Pisk opon i wielki huk. Silnik volvo nie zgasił się, a koła kręciły się w miejscu – relacjonuje świadek zdarzenia, który wyciągnął kluczyki ze stacyjki pojazdu. Kierowca był przytomny, jednak nie można było go wydostać z wraku.

Dopiero specjalistyczny sprzęt hydrauliczny pozwolił bezpiecznie uwolnić kierującego i przekazać go pod opiekę ratowników medycznych. Przez kilkanaście minut poszkodowanemu udzielano pomocy w ambulansie. Jego stan był bardzo poważny, funkcjonariusze nie mieli na miejscu możliwości zbadania stanu trzeźwości mężczyzny. Okoliczności i przyczyny tego zdarzenia bada jaworska policja.

Do zdarzenia doszło na odcinku, gdzie są ograniczenia prędkości, przejścia dla pieszych a w okolicy jest szkoła. Mieszkańcy ul. Starojaworskiej, radni tego okręgu często zwracają się do policji o zintensyfikowanie patroli z urządzeniami do pomiaru prędkości w tej dzielnicy.

.

.

fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..