Kolejna pechowa inwestycja

Fontanna w Parku Słowiańskim w Głogowie od dawna powinna już tryskać wodą, ale wciąż nie jest gotowa. Przebudowa trwa od trzech lat i pierwotnie miała zakończyć się w listopadzie ubiegłego roku. Termin był jednak kilkukrotnie przesuwany.

Chociaż termin wykonania fontanny już dawno minął, to ogrodzona metalowym płotem betonowa konstrukcja nadal nie jest skończona. Nie dodaje to uroku okolicy, która została gruntownie zmodernizowana. W marcu prezydent miasta zapewniał, że wodotryskami w parku głogowianie będą cieszyć się jeszcze w maju. Tymczasem obiekt wciąż szpeci centrum miasta.

– W listopadzie był termin zakończenia prac, natomiast pod koniec grudnia na sesji radni przesunęli termin na koniec maja tego roku. I to jest termin, który nas obowiązuje. Uznaliśmy również, że montowanie urządzeń hydraulicznych w zimie mija się z celem, choć wówczas naliczyliśmy wykonawcy karę umowną – mówi zastępca prezydenta Głogowa Piotr Poznański.

Na drodze do ukończenia pechowej inwestycji stawało wiele przeszkód. Ostatnią była opóźniająca się dostawa płyt granitowych, którymi fontanna ma zostać obłożona. Jak zapewniają władze miasta, kiedy tylko materiały dotrą na plac budowy, zadanie szybko zostanie zakończone. Kiedy dokładnie to będzie? Tego nie chcą zdradzić.

– Było wiele powodów, najróżniejszych. Była konieczność zmiany dokumentacji, uzyskania pozwolenia zamiennego, a teraz czekamy na płyty granitowe. Liczymy na to, że pojawią się lada dzień. Jeśli chodzi o termin ewentualnego oddania do użytku tej fontanny, to absolutnie nie podam tego terminu. Jak będziemy mieli konkretne informacje o tym, kiedy płyty do nas dotrą, wtedy będziemy wiedzieli, kiedy to może być zakończone – dodaje Piotr Poznański.

Ratusz nie bierze pod uwagę wypowiedzenia wykonawcy umowy, bo to oznaczałoby jeszcze większy poślizg w realizacji zadania i dodatkowe koszty. Zastanawia się także, czy naliczyć kolejne odsetki karne za powstałe opóźnienia. Przypomnijmy, że to nie pierwsza inwestycja, której końca nie widać. Podobna sytuacja jest w przypadku rozpoczętej w 2016 roku przebudowy ulicy Starowałowej. Tam prace miały się zakończyć w ubiegłym roku, ale wykonawca opuścił plac budowy. Wyłoniona została już nowa firma, która zajmie się dokończeniem tego zadania.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..