Kolędnicy na scenie teatru (FOTO, WIDEO)

Dwa dni trwało jaworskie kolędowanie w ramach 21. Przeglądu Kolęd i Pastorałek Jaworskie Gody. Na scenie Teatru Miejskiego zaprezentowało się w sumie ponad 300 młodych artystów z przedszkoli, szkół podstawowych i młodzieży szkolnej z całego powiatu.

Występy oceniało jury pod przewodnictwem Marii Ugniewskiej, animatorki kultury i pomysłodawczyni Przeglądu.

– Uczestnicy przy wsparciu rodziców i nauczycieli dokładają zawsze starań, aby przygotować wspaniałą prezentację kolęd, pastorałek i przedstawień jasełkowych dbając o piękne stroje i scenografię. Występ na scenie to ogromne przeżycie i walka z tremą, ale też możliwość zaprezentowanie swoich umiejętności, którym młodym aktorom nie brakuje. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom niezwykłego talentu artystycznego i wokalnego. Już teraz gorąco zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu – podsumował wydarzenie burmistrz Jawora Emilian Bera podczas gali finałowej.

W kategorii dzieci przedszkolne bezkonkurencyjne były Krasnale z Przedszkola Publicznego nr 2. W kategorii dzieci szkolne kl. 1-3 wokalno-instrumentalnej wyróżnienie otrzymał Miłosz Nawara z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piotrowicach, natomiast w kategorii widowiskowej – Piąteczki z SP 5. W kategorii dzieci szkolne kl. 4-7 tytuł najlepszego w kategorii wokalno-instrumentalnej tytuł najlepszego otrzymała Natalia Majka ze szkoły podstawowej w Snowidzy, a wyróżnienie Zuzanna Żądło. W kategorii widowiskowej tytuł najlepszego zdobyła grupa teatralna Oksymoron z SP, natomiast wyróżnienie Pikselki z SP 4. Spośród młodzieży szkolnej tytuł najlepszego otrzymała Karolina Rydzewska z Lipy.

– Przepiękna sceneria, doskonale przygotowane dzieci. Myślę, że to efekt ogromnej pomocy rodziców, przedszkoli oraz zaangażowania osób, które mają artystyczną duszę. Cały czas na scenie działo się coś przepięknego – podsumowała Maria Ugniewska.

Fot. Daniel Śmiłowski


Materiał filmowy TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code