Kochaniak: Zrobimy wszystko, żeby trzy punkty zostały w Lubinie

W sobotę dojdzie do trzeciej odsłony „Świętej Wojny”. Przed spotkaniem z Perłą Lublin rozmawialiśmy z rozgrywającą Zagłębia Lubin, Karoliną Kochaniak.

Przed nami szlagierowe spotkane z Perłą Lublin. Jak wyglądały przygotowania do tego meczu?

Przygotowania do tego meczu nie różniły się niczym od pozostałych. Zawsze robimy wszystko, żeby być gotowe w stu procentach na każde spotkanie.

Będzie to starcie numer trzy z ekipą z Lubelszczyzny. Dwa wcześniejsze spotkania zakończyły się naszymi bardzo pewnymi wygranymi. Jak będzie tym razem?

Jak będzie tym razem zobaczymy po ostatnim gwizdku, kończącym mecz. Na pewno zrobimy wszystko, żeby trzy punkty zostały w Lubinie.

Patrząc na tabelę PGNiG Superligi Kobiet mamy bardzo komfortową sytuację.

Do końca sezonu pozostało jeszcze osiem spotkań i na tym musimy się skupić. Każdy mecz jest ważny i pomimo pozycji w tabeli musimy zachować zimną głowę i krok po kroku dążyć do osiągnięcia wspólnego celu.

Od początku roku gramy wręcz rewelacyjnie. Wygraliśmy wszystkie mecze. Czy jest w Waszej grze coś, do czego można by było się „przyczepić”?

Uważam, że takim elementem do którego można by było się „przyczepić” jest nasza skuteczność. W niektórych meczach z łatwością dochodziłyśmy do sytuacji rzutowych, jednak miałyśmy problem z ich finalizacją. Cały czas zwracamy na to uwagę podczas treningu i pracujemy nad tym elementem, aby go poprawić i żeby było tylko lepiej.

Jak przyjęłyście w drużynie informacje o transferze Kingi Jakubowskiej od nowego sezonu?

Kinga jest młoda zdolna zawodniczka i będzie dla nas dużym wzmocnieniem. Mam nadzieje ze szybko odnajdzie się w zespole, a my na pewno jej w tym pomożemy.

W Eliminacjach do Mistrzostw Świata Polska zagra z Austrią. Po raz kolejny zostałaś powołana do kadry. Jak ocenisz nasze szanse na awans na tą wielką imprezę?

Na pewno czeka nas trudne zadanie. Uważam, że najważniejsze w tym dwumeczu jest to aby skupić się na sobie. Jeżeli będziemy realizować swoje założenia zarówno w ataku jak i w obronie wierzę, że wyjdziemy zwycięsko z tego dwumeczu.

Dodaj komentarz