Kluby z Lubina i Głogowa dostaną po 100 tys. zł (FOTO)

Przynoszą nam chlubę podczas mistrzostw i olimpiad, ale ich szkolenie kosztuje niemałe pieniądze. Mowa o młodych, dolnośląskich sportowcach, których kluby zostały właśnie dofinansowane przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Siedem z nich dostanie po 100 tysięcy złotych na rozwój w ramach programu „Gramy razem”. W gronie beneficjentów są także trzy kluby z naszego regionu.
“Gramy Razem” to program wspierający kluby sportowe działające na Dolnym Śląsku, których drużyny uczestniczą w rozgrywkach ligowych najwyższego szczebla krajowego. Dofinansowanie udzielane z budżetu województwa ma pomóc klubowym szkoleniowcom w optymalizacji treningów i podnoszeniu ich poziomu, a także w organizacji rozgrywek sportowych drużyn i zawodników w wybranej kategorii wiekowej, których szkoleniem klub się zajmuje.

Pieniądze mają wesprzeć rozwój młodych zawodników. Tym razem z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego, wicemarszałek Iwony Krawczyk, członka zarządu Jerzego Michalaka oraz przewodniczącego komisji sportu w sejmiku Michała Bobowca promesy na swoje działania odebrało siedem dolnośląskich klubów. W tym doborowym towarzystwie są również dwa kluby z Lubina (MKS Zagłebie Lubin i Cuprum Lubin) i jeden z Głogowa (Klub Sportowy SPR “Chrobry” Głogów). Pozostali beneficjanci to: KS Klub Ślęza Wrocław, KPR Jelenia Góra, Klub Piłki Ręcznej Gminy Kobierzyce oraz Kraina Siatkówki.

– Te kluby to wizytówka dolnośląskiego sportu zespołowego, to medaliści rozgrywek ligowych i pucharowych ostatnich lat. Takie wsparcie rozwoju sportowych talentów, objęcie finansowaniem dzieci, młodzików i juniorów to inwestycja Samorządu Województwa Dolnośląskiego w przyszłość sportu realizowanego na najwyższym poziomie. To także promocja Dolnego Śląska jako miejsca atrakcyjnego dla rozwoju sportowych karier– mówi marszałek Cezary Przybylski.

– Dzięki dotacji najzdolniejsi młodzi sportowcy z tych klubów będą mogli szlifować swoje umiejętności i rozwijać talent na najwyższym poziomie organizacyjnym i sportowym, co pozwoli zachować ciągłość szkolenia sportowego i kariery zawodniczej oraz wzmocni ich identyfikację nie tylko z klubem, ale i regionem – wylicza wicemarszałek Iwona Krawczyk.

Dotacje umożliwią organizację zgrupowań i konsultacji startowych, turniejów, zwiększą możliwości doskonalenia umiejętności technicznych i taktycznych, a także selekcji do dalszego szkolenia w najlepszych dolnośląskich klubach. Każdy z klubów otrzymał promesę w wysokości 100 tys. zł.

.

Fot. umwd.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..