Opublikowany: nie, Lis 26th, 2017

Klątwa obcego parkietu Rio Teamu (FOTO)

Czwartej wyjazdowej porażki w tym sezonie doznali koszykarze trzecioligowego Rio Team Złotoryja. Podopieczni trenera Andrzeja Radziwanowskiego tym razem ulegli najsłabszej ekipie  – KKS Kobierzyce.

Do Kobierzyc złotoryjanie udali się z nadzieją na przerwanie fatalnej serii spotkań wyjazdowych. Zawodnicy Rio Team przegrali wszystkie trzy dotychczasowe mecze rozgrywane na obcych parkietach. Szansa na pierwsze zwycięstwo przed obcą publicznością tym razem była dość duża, biorąc pod uwagę, że przeciwnik do najlepszych nie należy. KKS zajmowało w ligowej tabeli ostatnie miejsce, mając na swoim koncie siedem porażek i żadnej wygranej.

Zespół ze Złotoryi musiał sobie radzić bez trenera Andrzeja Radziwanowskiego, który z powodów osobistych nie mógł pojechać wraz z zawodnikami do Kobierzyc. Początek spotkania był bardzo obiecujący dla ekipy gości. Dzięki twardej obronie dość szybko uzyskali wysoką przewagę, która w pewnym momencie wynosiła już 19 punktów (22:3). Gospodarze jednak nie zamierzali tanio sprzedać skóry i konsekwentnie realizowali założenia taktyczne nakreślone przez ich trenera. Efekt był taki, że po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis 36:36. Przyjezdni już po raz kolejny mieli problem z faulami i w każdej kwarcie przekraczali limit pięciu przewinień, przez co zawodnicy z Kobierzyc często wykonywali rzuty wolne. Dodatkowo aż czterech koszykarzy Rio Teamu musiało przedwcześnie opuścić parkiet z powodu limitu popełnionych fauli. Gospodarze z minuty na minutę czuli się coraz pewniej i ostatecznie odnieśli zasłużone zwycięstwo 81:70.

– Mecz przegraliśmy na własne życzenie. Już po raz kolejny daliśmy sobie odebrać wysokie prowadzenie. Nie możemy dopuszczać więcej do takich sytuacji. Sprawy nam nie ułatwiły też sędziowie, którzy w niemal każdej naszej akcji obronnej dopatrywali się fauli. To nam zdecydowanie podcięło skrzydła – uważa kapitan Rio Teamu Nikodem Ćwizyk.

UKS Rio Team wystąpili w składzie: Paweł Nowicki, Maciej Miłoń, Szymon Kwapiński, Nikodem Ćwiżyk, Kamil Abramowicz, Michał Glabuś, Marcin Łupicki, Robert Sokólski, Marcin Zatyka, Krzysztof Zwoliński, Adrian Kwiatkowski.