KGHM. Centralna Akademia Barbórkowa w „Muzie”

IMG_4067Górnicze szpady i kordziki oraz medale za wieloletnią służbę przyznano dziś pracownikom KGHM z okazji Dnia Górnika. Krzyż zasługi od prezydenta Polski otrzymał prezes Polskiej Miedzi – Herbert Wirth. Uroczysta Centralna Akademia Barbórkowa odbyła się po raz drugi w Centrum Kultury „Muza” w Lubinie.

Górniczy hymn rozpoczął uroczystą akademię barbórkową. Prezes spółki Herbert Wirth przywitał wszystkich w kilku językach, podkreślając, że KGHM jest firmą globalną. Szef miedziowego holdingu podziękował także pracownikom za dobre wyniki na koniec roku, mimo nie najlepszej koniunktury na rynku.

IMG_4033– Pracownikom, życzę szczęścia górniczego, bo to jest najważniejsze. Uważam, że 2014 rok pomimo zapowiedzi dotyczących znacznie gorszych cen, ostatecznie wypadł nam na tyle dobrze, że planowany w styczniu zysk zostanie przez nas osiągnięty. Jest to sukces, a przede wszystkim efekt bardzo ciężkiej pracy naszych ludzi i niniejszym składam za to serdeczne podziękowania naszym pracownikom. Przy tej okazji życzę również wszystkiego najlepszego rodzinom górniczym, za to, że pracy nasi pracownicy mogą się poświęcić osiąganiu tak dobrych wyników – mówi Herbert Wirth, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

Na obchody barbórkowe do Lubina przyjechali przedstawiciele rządu i Parlamentu. Obecny był między innymi Zdzisław Gawlik, wiceminister skarbu państwa oraz Maciej Grabowski, minister środowiska

IMG_4045– Kiedy w tym roku siądziecie państwo w karczmie piwnej możecie z dumą wspominać miniony rok. Ja również z przyjemnością uniosę kufel i wszystkim waszym kolejnym projektom powiem: „Niech żyje nam górniczy. Szczęść Boże” – mówi Maciej Grabowski, minister środowiska.

Najważniejszą częścią akademii barbórkowej jest odznaczenie pracowników zasłużonych dla KGHM. Wręczono między innymi 22 złote, 13 srebrnych i 5 brązowych medali za wieloletnią służbę. W tym roku na wniosek ministra środowiska prezydent Rzeczpospolitej Polskiej przyznał złoty krzyż za zasługi dla górnictwa i geologii prezesowi Herbertowi Wirthowi.  

DRM

Dodaj komentarz