Jaworska spartakiada trzeźwości (FOTO)

Zmieniają swoje życie na lepsze, stają się odpowiedzialni i dbają o trzeźwość. Jaworscy alkoholicy spotykają się na mitingach, jeżdżą na zloty i pielgrzymki. Od jedenastu lat organizują też Spartakiadę Rodzin Abstynenckich, na którą zapraszają nie tylko osoby uzależnione i współuzależnione. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich mieszkańców Jawora i powiatu.

– Warunek udziału w naszej Spartakiadzie jest jeden: trzeźwość – podkreśla prezes Stowarzyszenia AZYL Dariusz Kudłacz, organizator imprezy. Szeroko pojęta trzeźwość dotyczy nie tylko alkoholików. Z pomocy AZYLU korzystają też narkomanii, osoby uzależnione od gier komputerowych czy ofiary przemocy psychicznej i fizycznej.

– Działalność Stowarzyszenia opiera się na wzajemnej pomocy oraz konsultacjach ze specjalistami. Jedną z form promowania trzeźwego stylu życia są właśnie biesiady i imprezy plenerowe, stąd nasz pomysł na Spartakiadę – dodaje prezes Kudłacz.

Podczas wydarzenia przeprowadzane są m.in. rodzinne konkursy sprawnościowe, turniej siatkówki, zawody w boule i rywalizacje lekkoatletyczne. Jest kiełbasa z grilla i biesiadna muzyka.

Ratownicy medyczni przeprowadzili szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Policjanci udostępnili do zwiedzania radiowozy.

O godz. 18.00 przewidziano koncert w wykonaniu Piotra Nagiela. To wokalista, tekściarz i kompozytor, współpracował z wieloma artystami sceny polskiej takimi jak: Anna Maria Jopek, Mieczysław Szcześniak, Marek Piekarczyk (TSA), Tomek Lipiński (TILT), Krzysztof „Jary” Jaryczewski (ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY).

– Piotr na własnej skórze przekonał się o śmiertelnym zagrożeniu, jakie niosą ze sobą narkotyki. Odbił się od dna, spotyka się z młodzieżą i robi to śpiewająco – powiedział nam Andrzej, anonimowy alkoholik z Jawora.

Jedną z atrakcji Spartakiady jest też loteria fantowa, z której dochód przeznaczony będzie na działalność Klubu AZYL. Inicjatywę jaworskich alkoholików od lat wspierają lokalni samorządowcy. Również i w tym roku Spartakiadę odwiedził starosta Stanisław Laskowski i burmistrz Emilian Bera.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Dodaj komentarz

*

code