Jaworscy studenci już z dyplomami (FOTO)

Jaworski Uniwersytet Trzeciego Wieku nie jest związany z żadną uczelnią wyższą czy inną placówką akademicką. To miejsce spotkań ludzi, którzy chcą poznawać świat, kształcić się i dzielić wiedzą z innymi. Kilkudziesięciu seniorów właśnie podsumowało kilka ostatnich miesięcy swojej pracy. Na żaków czekały dyplomy, gratulacje i piknik.

Gmina zafundowała seniorom emocje, jakie towarzyszą młodym studentom. Były juwenalia, podczas których burmistrz przekazał starszym żakom klucze od miasta. Były wykłady, seminaria i warsztaty artystyczne. Seniorzy brali też udział w zajęciach ruchowych, kursach samoobrony, chodzili na siłownię, pływalnię, korzystali z tężni solankowej i licznych wycieczek. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc wielu miejscowych instytucji.

Współpracę z jaworskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku nawiązała miejscowa komenda policji, ognisko TKKF, Muzeum Regionalne, Ośrodek Sportu i Rekreacji czy Jaworski Ośrodek Kultury. – Jestem dumny z aktywności seniorów w naszym mieście. Gratuluję i dziękuję, że chcecie dzielić się swoim doświadczeniem z innymi – mówił burmistrz Emilian Bera podczas wręczania dyplomów.

Oprócz certyfikatów ukończenia JUTW wielu żaków otrzymało wyróżnienia. Jedni za aktywność, inni za wyjątkową wiedzę, jeszcze inni za promowanie przedsięwzięcia w mediach. Po części oficjalnej rozpoczął się studencki bankiet. Były słodkości, kawa i grill oraz mnóstwo wspomnień.

– Widziałem, że u niejednej studentki i studenta zakręciła się łza w oku. To z pewnością powód do tego, aby organizować następne semestry, aby przyjmować jeszcze większe wyzwania. Zachęcam, aby kolejni studenci przybywali na Jaworski Uniwersytet Trzeciego Wieku – podsumował Emilian Bera.

O naborze z pewnością poinformujemy.

.

Dodaj komentarz

*

code