Opublikowany: śr, Kwi 3rd, 2019

Jaworscy sportowcy docenieni (FOTO)

Mają pasje, talent i są doskonałą promocją miasta. Jaworscy sportowcy zostali docenieni za swoją pracę. Podczas uroczystości w Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się gala wręczenia stypendiów. Oprócz sportowców nagrody pieniężne i puchary otrzymali trenerzy oraz działacze klubowi.

Taka forma podziękowania sportowcom funkcjonuje w Jaworze już od kilku lat. Talentów przybywa, więc pula nagród zwiększa się. W tym roku padła rekordowa suma 60 tys. zł. Stypendia wynosiły średnio 600 zł a wraz z nagrodzonymi otrzymało je 106 sportowców z różnych dyscyplin.

– Te pieniądze im się należały – posłużył się cytatem radny miejski, przewodniczący komisji kultury i sportu Maciej Pawlinow. Samorządowiec dodał, że w ten sposób miasto chce podziękować oraz zachęcić do uprawiania sportu. Taką inicjatywę popiera również burmistrz miasta. – To są ukłony i gratulacje ze strony gminy. Każdy medal, puchar to ich indywidualne zwycięstwo, ale też reprezentowanie naszego miasta na arenie Dolnego Śląska i kraju – powiedział Emilian Bera. Wśród wyróżnionych liczną grupę stanowili jaworscy tancerze, którzy już mają pomysły na zrealizowanie czeków. – Stypendia w wielu przypadkach zostaną przeznaczone na dodatkowe szkolenia. Sukcesy w kraju mobilizują, a żeby iść w świat to trzeba się szkolić – podzieliła się planami tancerzy Izabela Kowalska prowadząca KDance Studio. Natomiast  kickbokserzy z Klubu Vorenus cieszą się, bo będą mogli zakupić sobie nowe rękawice.

– Sprzęt się zużywa, regularnie korzystamy z różnych maści przeciwbólowych, starty w zawodach również są kosztowne więc dodatkowe pieniądze z pewnością się przydadzą – powiedzieli Daniel Cidyło i Adam Radomski.

Galę wręczenia stypendiów uświetniły występy muzyczne, taneczne oraz pokazy sztuk walki.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..