Jawor ma nowych honorowych obywateli [FOTO]

Podczas uroczystej gali w Teatrze Miejskim w Jaworze wręczono tytuły dla kolejnych honorowych obywateli miasta. 

Decyzję o przyznaniu honorowych tytułach podjęli dziś radni podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Do grona honorowych jaworzan dołączył duchowny, instruktor harcerstwa, trenerka siatkówki oraz lider punkowego zespołu Ga-Ga/Zielone Żabki.

Ks. Tomasz Stawiak, proboszcz parafii ewangelickiej w Jaworze nie mógł osobiście odebrać wyróżnienia ze względu na zagraniczną podróż służbową. Nagrodę odebrała jego żona. Pozostali honorowi obywatele byli bardzo dumni z przyznanego im tytułu.

– Medali, odznaczeń i wyróżnień mam dużo, ale to jest dla mnie wyjątkowe – mówił druh Tadeusz Koniak, wieloletni instruktor Związku Harcerstwa Polskiego w Jaworze.

– Uważam, że człowiek jest szczęśliwy, jeśli ma w życiu jakąś pasję. Ale jeszcze większe szczęście jest wtedy, kiedy potrafimy tą pasją zarażać innych – twierdziła Marta Czyczerska, trenerka i szefowa Klubu Sportowego JTS Spartakus.

– To jest niesamowite, że te trzydzieści lat tak szybko minęło. Mam swój udział w tym, że Jawor jest znany w środowiskach, w których nie byłby rozpoznawalny – skomentował Mirosław Malec, który zaraz po wpisaniu się do pamiątkowej księgi wyruszył na koncert do Chorzowa.

Gala przyciągnęła bardzo liczną publiczność. W przejściach, korytarzach, na balkonie nie było wolnych miejsc, nawet stojących.

Przypieczętowaniem tego radosnego święta był patriotyczny występ przedszkolaków z „Prymuska”, młodzieżowego zespołu Euforia oraz chóru Albertówka.

Po uroczystości burmistrz Jawora wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej częstowali gości tradycyjną, świętomarcińską gęsiną podawaną z kaszą i skwarkami.

Fot. Daniel Śmiłowski

Dodaj komentarz