Uczelnia Jana Wyżykowskiego otrzymała nowy sztandar (FOTO)

Przekazanie nowego sztandaru było jednym z ważniejszych punktów inauguracji roku akademickiego 2018/2019 w Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach.

Uroczystość odbyła się ze wszystkimi honorami: fundatorzy wbili gwoździe w drzewiec, a po uroczystym przekazaniu sztandaru władzom uczelni ślubowanie złożyli studenci pierwszego roku. Potem poczet sztandarowy przemaszerował wokół uczestników uroczystości.

– To bardzo ważne, byśmy razem budowali świadomość wspólnoty. Nasza uczelnia może być miejscem ponad podziałami. Jest ona nie tylko symbolem nowoczesnego myślenia, ale też przemian, jakie zaszły w ostatnich latach – mówił dr. Włodzimierz Olszewski, rektor Uczelni Jana Wyżykowskiego.

Jak dodał rektor UJW, wynik rekrutacji na bieżący rok akademicki to „blisko 300 nowych studentów”, a jak podkreślił, liczba ta w ostatnich latach utrzymuje się „na stabilnym poziomie”. I niewątpliwie jest to powód do zadowolenia.

Jedną z nowych studentek UJW jest polkowiczanka Karolina Mikołajewska.

– W tygodniu pracuję, ale chciałabym zmienić zawód – powiedziała nam pani Karolina. – Słyszałam dobre opinie o tej uczelni, dlatego zdecydowałam się na studia z zarządzania, a konkretnie na kierunku rachunkowość.

W inauguracji nowego roku akademickiego uczestniczyli m.in. byli rektorzy uczelni, samorządowcy, przedstawiciele sąsiednich ośrodków akademickich, firm współpracujących z uczelnią oraz służb mundurowych.

Przypomnijmy: Uczelnia Jana Wyżykowskiego powstała za zgodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z połączenia Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach i Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie. Obie rozpoczęły działalność w 2002 roku, a 2016 r. postanowiły działać wspólnie, pod nowym szyldem. Obecnie UJW kształci studentów na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz prowadzi studia podyplomowe. W jej strukturach są trzy wydziały – dwa w Polkowicach: nauk społecznych i nauk technicznych oraz Wydział Zamiejscowy w Lubinie – dzięki czemu oferta studiów jest o wiele bogatsza. Obecnie w Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach, łącznie z Wydziałem Zamiejscowym w Lubinie, studiuje około 1500 osób.

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..