Górnik Złotoryja przegrywa z wiceliderem

Czwartej porażki w tym sezonie doznali piłkarze Górnika Złotoryja. W 14. kolejce czwartej ligi dolnośląskiej podopieczni trenera Eugeniusza Oleśkiewicza przegrali przed własną publicznością z zespołem AKS Strzegom.

Zdecydowanym faworytem pojedynku byli goście, którzy przed wczorajszą potyczką zajmowali fotel wicelidera.  Złotoryjanie, po niespodziewanie udanym początku sezonu, plasowali się natomiast na piątej pozycji. Mecz ułożył się znakomicie dla strzegomian. Zawodnicy AKS-u już 6. minucie objęli prowadzenie. Bramka padła po rzucie wolnym podyktowanym tuż za polem karnym. Piłka po strzale przyjezdnych najpierw uderzyła w mur, a następnie w dużym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Dawid Domaradzki, który pokonał golkipera ZKS-u. Do przerwy żadnej ze stron nie udało się zmienić wyniku spotkania.

Kibice Górnika do końca wierzyli, że ich pupilom uda się doprowadzić do remisu. Zamiast gola wyrównującego dla gospodarzy, zobaczyli jednak radość przyjezdnych, którzy na kilka minut przed końcowym gwizdkiem arbitra cieszyli się z podwyższenia prowadzenia. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się Roland John Emeka. Zawodnik nigeryjskiego pochodzenia ustalił tym samym wynik spotkania na 2:0 dla AKS-u Strzegom.

Dla Górnika Złotoryja była to czwarta porażka w obecnym sezonie. „Żółto-zieloni” z dorobkiem 23 punktów plasują się na piątym miejscu w tabeli ligi dolnośląskiej (grupa zachodnia). Za tydzień złotoryjan czeka jeszcze trudniejszy sprawdzian umiejętności, bowiem na wyjeździe zmierzą się z liderem, czyli zespołem rezerw Chrobrego Głogów. Początek meczu w niedzielę, 18 listopada, o godz. 11.