Opublikowany: nie, Gru 22nd, 2019

Góralskie kolędowanie z Zakopower [FOTO]

Po raz drugi lubinianie mieli okazję zaśpiewać najpopularniejsze polskie kolędy w towarzystwie zespołu Zakopower. Tradycyjny świąteczny koncert, organizowany przez powiat lubiński, tym razem zorganizowany został w kościele pw. św. Wojciecha.

Na świąteczne koncerty powiatu wstęp zawsze jest wolny. Co roku, w grudniu do świąt Bożego Narodzenia przygotowywała mieszkańców inna gwiazda. Tym razem był bis – po raz drugi mieszkańcy kolędowali z muzykami z Zakopower. Ubiegłoroczny występ artystów spodobał się tak bardzo, że Starostwo Powiatowe w Lubinie zaprosiło ich ponownie.

Także i tym razem kościół wypełniony był po brzegi, a publiczność nagrodziła zespół owacjami na stojąco. Lider zespołu, Sebastian Karpiel-Bułecka złożył widzom świąteczne życzenia, a dodatkowym bożonarodzeniowym akcentem było betlejemskie światło pokoju, które harcerze wręczyli staroście lubińskiemu, Adamowi Myrdzie.

– Pozwólcie, że przekażę to światełko księdzu Krzysztofowi Krzyżanowskiemu, proboszczowi tej parafii, żeby rozjaśniało nam te święta Bożego Narodzenia i żeby było światełkiem na cały 2020 rok. Chciałbym też podziękować księdzu proboszczowi za to, że dzięki jego przychylności ten koncert mógł się tu odbyć – powiedział starosta. – Życzę państwu radosnych, spokojnych, pełnych rodzinnego ciepła świąt i życzę, by przyszły rok nie był gorszy od mijającego.

Betlejemskie światło pokoju stanie w świątyni obok ołtarza. Wierni będą mogli zapalić od niego świeczki, które postawią na swoich wigilijnych stołach.

Fot. Joanna Dziubek

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..