W gminie Chocianów podziękowali za plony (FOTO)

Przepiękne dożynkowe wieńce i bochny chleba, a przede wszystkim podziękowania za rolniczy trud – to święto plonów obchodzone w sobotnie popołudnie w Trzebnicach, gmina Chocianów.

Delegacje poszczególnych wsi zaprezentowały swoje wieńce, a potem przekazały chleby dożynkowe gospodarzowi obchodów – burmistrzowi gminy Franciszkowi Skibickiemu. Wszystkie bochny zostały pokrojone i rozdane uczestnikom uroczystości, zgodnie z tradycyjnym życzeniem, aby nigdy nikomu chleba nie zabrakło.

Starostami gminnych dożynek byli Urszula Grochowska i Janusz Grudziński z Trzebnic.

– Ten rok dla rolników jest słaby, bo wiadomo – susza – powiedziała nam starościna dożynek, która prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne. – Zbiory sięgają nawet 50 procent. Niektórzy łubinu nawet nie zebrali, tylko od razu przetalerzowali. Mam osiem hektarów kukurydzy i też raczej słabe zbiory. Ale mimo tego jest za co dziękować, zgodnie z naszą tradycją.

Podziękowania za rolniczy trud, poza burmistrzem gminy, złożyli też Tadeusz Samborski z Zarządu Województwa Dolnośląskiego i Kamil Ciupak, wicestarosta polkowicki.

W części oficjalnej dożynek odbył się koncert Orkiestry Dętej OSP Chocianów. Wystąpił też zespół ECHO z Chocianowca.

Fot. UR

Dodaj komentarz

*

code