GMINA PRZEMKÓW. Święto Wesołego Karpia (WIDEO, FOTO)

karp1Smażony cieszył się największym wzięciem, nie tylko dlatego, że był tytułowym bohaterem imprezy, ale dlatego, że po prostu bardzo smakował. W Gospodarstwie Agroturystycznym „Amazonka” w Ostaszowie, gmina Przemków, odbyło się kolejne Święto Wesołego Karpia.

Choć pogoda jest nieco kapryśna, to amatorów plenerowej imprezy nie brakowało.

– To już chyba tradycja , bo najczęściej jest taka mokra, wędkarska aura – żartowała Magdalena Masternak, organizatorka święta. – Ale humory dopisują. 

– Mamy, między innymi, pierożki i zupę, ale największym wzięciem cieszy się, oczywiście, karp – powiedziała nam pani Dorota.

Co ważne – jak dodała Magdalena Masternak – potrawy z ryb przyrządzane są według tradycyjnych, rodzinnych receptur.

karpW programie były jeszcze zajęcia dla dzieci i wycieczka z przewodnikiem do Rezerwatu Przyrody „Stawy Przemkowskie”, gdzie można było np. z wieży podziwiać okolicę czy dowiedzieć się, jak hoduje się karpie.

Amatorzy wędkarstwa mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami. Efekty były różne, ale jeden z uczestników konkursu złowił sporego karpia (81 cm długości). 

– Ryba złowiona przez Stanisława Chodaka ważyła 7,5 kilograma – dodał Jacek Cieślak (na zdj. poniżej), sędzia główny zawodów. 

ryba

Uczestnicy imprezy mogli też zwiedzić muzeum zwierząt znajdujące się na terenie „Amazonki”.

Zobacz także: 

UR/FOT. UR/FOT. Z KARPIEM – JACEK CIEŚLAK

Dodaj komentarz