GMINA LUBIN. Kielan zaprzysiężony

IMG_4223– Historia kołem się toczy, a koniec wieńczy dzieło – powiedział Tadeusz Kielan po zaprzysiężeniu na wójta gminy wiejskiej Lubin. W ten sposób odniósł się on do miejsca, w którym odbyło się ślubowanie – Świetlicy Wiejskiej w Goli – gdzie podczas kampanii wyborczej komitetowi Kielana ówczesne władze gminy odmówiły organizacji spotkania z wyborcami.

W obecności między innymi radnych gminy, sołtysów, urzędników oraz prezydenta Lubina i władz powiatu lubińskiego ślubował Tadeusz Kielan – wybrany na wójta przez mieszkańców gminy wiejskiej Lubin. Zaprzysiężenie nowego wójta odbyło się w Świetlicy Wiejskiej w Goli.

IMG_4205– Zapewne większość z państwa pamięta, że dokładnie dwa miesiące temu KWW Tadeusz Kielan chciał rozpocząć drugi etap kampanii wyborczej właśnie tutaj, ale niestety z różnych powodów to się nie udało. Mówię o tym, nie dlatego, żeby dociec przyczyny, ale dlatego, że historia kołem się toczy, a koniec wieńczy dzieło. Naprawdę bardzo się cieszę, że w tej świetlicy już jako wójt mogę dziękować tym wszystkim, którzy mnie wybrali – mówi Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin.

Po zaprzysiężeniu Tadeusza Kielana wszyscy zgromadzeni składali kwiaty i gratulacje. Dobrego słowa nie szczędził nowemu wójtowi sąsiad – prezydent Lubina, Robert Raczyński.

IMG_4197– Jest to człowiek, który współpracował ze mną przez około piętnaście lat. Oddaliśmy gminie tak naprawdę najlepszego urzędnika miejskiego, który doskonale jest zorientowany, jeśli chodzi o roboty infrastrukturalne i drogowe. Tak wykształconego wójta, jeśli chodzi o zakres prac samorządowych dotychczas w gminie wiejskiej nie było- mówi Robert Raczyński, prezydent Lubina.

Tadeusz Kielan – jak zapewnił – zakasał już rękawy do pracy. Na pierwszym miejscu listy priorytetów nowego wójta znalazł się projekt budżetu gminy na nowy rok.

IMG_4253– Na uchwalenie budżetu czasu jest już niewiele, bo zaledwie do końca stycznia. Projekt został przygotowany przez poprzednią władzę i wiem, że wymaga wielu zmian. Korekty zostaną wprowadzone na pewno tak, aby lepiej służyć mieszkańcom – mówi wójt gminy Lubin.

Kielan potwierdził, że nie powoła wicewójtów i będzie rządził gminą w pojedynkę. Podkreślił, że nie będzie niczego likwidował, a w najbliższym czasie będzie zabiegał o integrację komunikacji gminnej z miejską.  

DRM

Dodaj komentarz