Głogowska PWSZ świętuje

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie obchodzi w tym roku jubileusz 15-lecia. Z tej okazji zaplanowano wiele wydarzeń. Niektóre z nich już się odbyły, a główne uroczystości będą w październiku.

W ramach obchodów zorganizowano jubileuszową edycję Rajdu Rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz” i projekt studentów kierunku Nowe Media pn. „Głogów. Miejsca i ludzie. Od dworca PKP do Cukrowni”.

Główne uroczystości odbędą się 18 października i zostaną połączone z inauguracją roku akademickiego 2019/2020.

– Zaplanowaliśmy, między innymi, wystawę fotograficzną „PWSZ w 15-tu odsłonach”, wystawę materiałów i gadżetów reklamowych, zwiedzanie podziemi budynków uczelni – informuje Anna Włodarczyk, rzecznik PWSZ w Głogowie. – Podczas uroczystości w Miejskim Ośrodku Kultury  zaprezentujemy przygotowany na tę okazję krótki film, uhonorujemy pracowników, którzy pracują w uczelni od początku jej istnienia, nagrodzimy laureatów jubileuszowego konkursu plastycznego, który ogłosiliśmy w maju. Przygotowujemy także specjalne publikacje okolicznościowe. Jednym z elementów upamiętnienia jubileuszu będzie posadzenie pamiątkowego drzewa na terenie zielonym uczelni. Już dziś zapraszamy wszystkich studentów, absolwentów oraz pracowników obecnych i byłych na naszą uroczystość, którą zakończy okolicznościowy koncert.

Przypomnijmy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie została powołana Rozporządzeniem Rady Ministrów w 2004 roku, po kilkuletnich staraniach. W pierwszym roku akademickim 2004/2005 studia na dwóch kierunkach: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych oraz finanse i bankowość, podjęło ponad sto osób. W 2007 roku wręczono dyplomy pierwszym absolwentom, a było ich 90. W kolejnych latach pojawiły się nowe kierunki. Obok Instytutu Humanistycznego i Instytutu Ekonomicznego utworzono Instytut Politechniczny, a potem – Medyczny. Od początku istnienia uczelnię opuściło 2689 absolwentów studiów licencjackich inżynierskich i magisterskich oraz 550 absolwentów studiów podyplomowych.

Od nadchodzącego roku akademickiego do oferty wprowadzone będą studia dualne, tj. we współpracy z pracodawcami regionu. Obecnie zdecydowaną większość zespołu dydaktycznego stanowi kadra własna. Dodajmy, że w ramach programu MNiSW „Maluch na Uczelni” utworzono żłobek.

Fot. Archiwum

Dodaj komentarz