Frontem do podróżnych na dworcu kolejowym w Głogowie (WIDEO, FOTO)

Nowa posadzka z systemem oznakowania dotykowego, nowe oświetlenie, wyremontowane schody, a przede wszystkim dwie windy dla osób, które mają problemy z poruszaniem się. Tak, po renowacji, ma wyglądać kładka na dworcu kolejowym z Głogowie.

Na dworcu kolejowym prace przy renowacji kładki trwają już od miesiąca. Potem ma się poprawić obsługa pasażerów, szczególnie tych, którzy mają problem z poruszaniem się.

– Oprócz odnowienia samej kładki zostaną zabudowane dwie windy, które ułatwią dostęp do peronów numer 1 i 2 – mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy Polskich Linii Kolejowych. – Konstrukcja kładki zostanie gruntownie oczyszczona. Na pomoście kładki zostanie położona nowa posadzka z systemem oznakowania dotykowego.

Będzie też nowe pokrycie dachu i wejść. Wyremontowane zostaną schody i klatki schodowe. Do tego nowe oświetlenie. Najbardziej jednak podróżni zadowoleni są z tego, że będą windy.

– To jest bardzo ważna sprawa, bo coraz więcej jest osób niepełnosprawnych – mówi mieszkaniec powiatu głogowskiego. – A tu właściwie nie ma żadnych możliwości dostania się na peron, na przykład, z wózkiem inwalidzkim.

Prace renowacyjne na głogowskim dworcu kolejowym mają zakończyć się w grudniu. Będą kosztować około 4 mln 400 tys. złotych. Inwestycja realizowana jest w systemie „Projektuj i buduj”. Przy okazji tych robót przeprowadzona zostanie rozbiórka wyeksploatowanej kładki towarowej, która, jak dodaje Mirosław Siemieniec, „przestała pełnić funkcje użytkowe w obrębie stacji”.

 

 

 

 

Zobacz także: 

 

Dodaj komentarz